غافل از خود و خدای خویش!

از لحاظ فیزیولژی پزشگی ساختار جسمانی بدن ما نیازمندیی های غذایی گوناگونی دارد. و ناگریر در پی حفظ بقا و صیانت ذات ,تا آخرین تابش جرقه های  حیات و بارقه های امید فردی , ارگانیزم بدن ما و خود ما از تلاش برای بقا و زنده ماندن باز نمی ایستیم.

و تامین این نیاز فطری (یعنی گرسنگی )از دیگر غرایز و تمایلات بشری فرا تر و قوی تر است.

و این رخدداد و واقعیت تلخ در ظاهر بعضا به گونه ای نمایان میشود؛که دون شخصیت و عزت و اعتبار و شرف انسانی است.

حرص و ولع و آز و خود خواهی و سایر خصلت های مذموم چون ترس و بیم و اضطراب و نگرانی به لحاظ تامین مراتب بقا دامنگیر بشر شده و خواهد شد.

راهی جز پناه بردن به لطف و مودت حی کریم نخواهد بود و بخشش عام او به بهانه ای نه به بها موجبات خوشبختی و رستگاری ما را رقم خواهد زد.

صرفه جویی و نگاهداشت  و تقسم انرژی و درست مصرف کردن آب و مواد غذایی  در حین برنامه های کوه نوردی یک اصل اجتناب ناپذیر و کلی است.که بشگل یک عرف و عادت اقتصادی  و یا منش مقتصدانه بروز و ظهور می یابد. برخی افراد بنا به عادت این رویه تند و سخت را به سایر زمینه های اجتماعی در روند زندگی شخصی خود تعمیم و گسترش داده  و حتی در زندگانی خانوادگی خود بدان روش دشوار تاسی نموده؛ زیست و زندگی را بر خود و خانواده و دوستانشان تنگ و دشوار می گیرند.

 بگذریم بحث بنده ورای اینهاست.:

روی به محراب نهادن چه سود؟    دل به بخارا و بتان طراز؟

ایزد  ما  وسوسه ی  عاشقی     از  تو پذیرد  نپذیرد  نماز

بارها و بارها مصادف با واقعیتهایی شده ام که در تحلیل از آنها , کارنامه قابل قبول از کردار زشت و منفی خود ندارم.چه میشد بنده شبی را در کوهستان بدون زادو بود به صبح می رساندم. و بر آتش تفتیده دیگ شکم آب سرد تامل صوم می زدم. و آسوده و معده تهی سر بر بالین می نهادم. و بر سگانی پّر مهر و وفا که به دنبالمان بر فراز کوه شدند. از خوان و سفره ام که مملو از برکات الهی می بود  آن دو را  کامل بهرمند می ساختم .

سگ اصحاب کهف روزی چند      پی نیکان گرفت و آدم شد

حاصل و نتیجه کار های روز مره ما چیست ! ؟ و چه تسگین و سودی به ناکامیها و آلام انسانهای دیگر داریم! افسوس که فرصت های طلایی رحمت الهی را مغتنم نشمردم. و بهانه هایی را که موجب بخشش و رستگاری بود ندیدم. افسوس و صد افسوس غرق در خود بودم.

/ 7 نظر / 43 بازدید
site02

گاهي شانس فقط يک بار به آدم رو مياره پس بايد قدرش رو دونست بهترين فرصت زندگي شما براي ثروتمند شدن مجموعه اي بي نظير براي اولين بار در ايران براي کساني که مي خواهند بهتر زندگي کنند و از کمترين وقت و هزينه بيشترين سود را ببرند.براي آگاهي از جزييات بيشتر به لينک زير مراجعه کنيد. http://www.site02.civ.ir

سوسا تم

سلام وبلاگ خود را با قالب های ویژه رمضان، رمضانی کنید جهت مشاهده و دریافت رایگان قالب های رمضان به سایت زیر مراجعه کنید. http://susatheme.ir

متین حک

سلام خوبی ؟ وبلاگ زیبای داری به سایت من هم سر بزن کلیه اخبار و موزیک های جدید متین حک را می تونی تو این سایت دانلود کنی راستی در قرعه کشی ارسال بیلیت رایگان کنسرت هم قرار میگیری فقط کافیه در سایت ثبت نام کنی و در سایت فعالیت کنی لطفآ اگه به فیس بوک هم دست رسی داری این صفحه را هم لایک کنnhttp://www.fb.com/MatinHekFans تا از جوایز ویژه بهرمند بشی، منتظر دیدار شما هستیم/. nجهت ارتباط و همکاری در زمینه ساخت آهنگ،شعر،تنظیم با متین حک با شماره تلفن زیر تماس بگیرد. شماره تماس: ۰۹۱۹۸۳۰۵۱۲۱لطفا از دادن پیامک خوداری نمایید به هیچ وجه جواب داده نخواهد شد.

لیلا صالحی

درود بر استاد ارجمند: چقدر زیبا عشق و شناخت حقیقی را بیان نموده اید «گر نشان زندگی جنبندگیست خار در صحرا سراپا زندگیست هم جعل زندهاست و هم پروانه، لیک فرقهاست از زندگی تا زندگی»

محمد باقر عیوضی

گرسنگی وعشق است که چرخ های جهان را می گرداند .زنده باشی اگر حاصل این برنامه ما هر کس به فرا خور خود برداشتی چون شما در زمینه ها ی مختلف داشت و قور میکرد دنیای اطرافمان چه زیبا میشد .!؟مانا باشی ای خوب ای دوست ....

حسین

درود بر شما مثل همیشه و بر طبق انتظار متنی قوی حاوی پندهای انسانی بود به تصاویر که نگاه میکنم جز مهرومحبت خالص دیده نمیشود به حال شما درحین نگارش این پست حسادت کردم چه بینش و اندیشه ای برشما رفت خود دانید و ذات باری که چنین سرودید از خواندن چندباره اش سیر نشدم قلمتان پرجوهر قدمتان استوار شاد و مستدام باشید

كيخايي

سلام آقاي چلوئيان عزيز ، طاعات و عبادات قبول باشه[گل]