پهلوانی برای تمام فصول..


به چهره معصوم و پهلوانانه او اگر با دقت بنگرید جز صفا ، یکرنگی،  فتوت و جوانمردی چیزی به دست نخواهید آورد.با این قد و قواره ۹۰ کیلویی او را به جنگ غولهای ۱۳۰-۱۴۰ کیلویی فرستادند تا بلکه از اعتبار ، عظمت و بزرگی او در نزد ملت بکاهند ، غافل از اینکه محبوبیت و شهرت جهان پهلوان ربطی به پیروزی ها و شکستهای او ندارد.
 

قهرمان المپیکی که حتی گرمکن مندرس را با افتخار به تن می کرد تا با تمام ذرات وجودش برای اعتلای نام وطن کوشش کند و در آن سوی آبها برای ایران و ایرانی کسب شهرت و اعتبار نماید. 

خدایش بیامرزد که به راستی همیشه او را اسطوره جاوید ورزش باید نامید.

سوگ تختی

دریغا که مهر جهانتاب مرد

و زان در تن زندگی تاب مرد

سرافراز سروی همه بار و برگ

در این خشکسال تنک آب،مرد

.

.

.

تهمتن ز رخش تکاور فتاد

جهان شد به کام بد اختر شغاد

     *    *      *

برآمد خروش از دل مرد و زن

که در خاک شد مردمی را وطن

دیماه ۱۳۴۶-استاد بهزاد  

منبع خبر : سایت وزین استاد عیوضی

 http://www.bagher-eivazi.com/post-421.aspx

 

 

 

 

/ 7 نظر / 116 بازدید
حسين

درود برشما استاد عزيزوفرهيخته تكرارمطلب زيباى جهان پهلوان تختى به مانند تكرار نقش زيباى چينيان درآيينه ى روميان است در مثنوى مولوى دست مريزاد و سپاسگزار اين حسن سلوك ومنش ومعرفت شما شادو دراوج باشيد

محمد باقر عیوضی

درود بر معلم ومربی ارجمند که سالها در خدمت جوانان این مرز وبوم ره ورسم ومنش واخلاق پهلوانی زنده یاد تختی را تدریس والگو را به آنهانشان دادید. به سهم خود از ایثار و معلم بودن شما سپاسگزارم و دست شما را می فشارم ودست مریزاد می گویم . عزت زیاد .

مهدی خلیلی

با سلام خدمت همنورد عزیز آقای چلوئیان: مطلب بسیار زیبایی بود .واین منش پهلوانانه شما که از بزرگ مرد کوهنوردی کشورمان در کنار بزرگانی چون تختی یاد کرده اید نشانی از قدر شناسی شماست .که متا سفانه این روزها کمتر دیده می شود. خصلت ناجوانردانه ای که این روزها همانند روز های تختی رواج دارد این است که افراد دون برای اینکه خود را مطرح کنند سعی می کنند بزر گان را مورد هجوم قرار دهند.اما غافل از اینکه جامعه وتاریخ محکمه ی مستقل خود را دارند.

بابک کسرائی

درود بر شما . سلامت باشید

سیامک

سلام بر آقای چلوئیان عزیز درود بر شما که از پهلوانان و پیشکسوتان یاد میکنید.شخصیت و منش شما پهلوانی و دوست داشتنی است.همیشه برقرار و سلامت باشید. به امید دیدار

سنگ و رنگ

سلالم و دروود خدا قوت ..همیشه پیروز و موفق باشید.