بسوی کلاغ لانه

در بین راه تخت نادر به دوزخ دره با تنی چند از دوستان روبرو شدم و لحطاتی را به صحبت و احوال پرسی و گفتگو گذشت. و دوستان همراه  با فاصله زمانی,نفراتی در جلو و تعدادی هم پس از من در حرکت بودند. و به این ترتیب گروه ما به تناوب به پناهگاه کلاغ رسیدند. در حالیکه به تراکم مه هر لحظه افزوده میشد.از دوستان عزیز نفری که صبح با ما نبود از راه رسید و یکی از دوستان نیز عازم پائین شد.بچه ها با روشن کردن چراغهای گاز خود. مشغول به استراحت و آماده کردن بساط ناهار شدند و بنده به پیشنهاد آقای سعید جهان آرا بسوی قله کلاغ عازم شدیم .با عبور از گنار تیرکها از درستی مسیر مطمئن بودیم. و با قدری آرام شدن وزش باد و رقیق گردیدن مه, بسوی ابتدای مسیر صخره ای قله کلاغ رفتیم و کار صعود را آغاز کردیم .اما شدت باد و افزایش مه و یخ زدگی مسیر صخره ها ,ما را از ادامه صعود منصرف, به سمت پناهگاه مراجعت کردیم.در حالیکه اوضاع هوا بدتر شد. مسیر و رد پای ما را کولاک پوشانده بود. برای لحظه ای دچار تردید شدیم ! که مسیر درست است و یا از راه منحرف شدیم؟ با صدای زنگ تلفن همراه: و پشت خط آقای حسین محمدی, و اظهار نگرانی! و پرسش ایشان؟ که چرا دیر کردید؟ و در جواب وی که پناهگاه را نمی بیمیم. و دقایقی بعد در جواب سوت فوکس بنده!طنین ضعیف و منقطع سوت پدر قابل تشخیص بود. به سمت صدا تغییر مسیر دادیم. و سایه پدر و حسین جان را که بسوی ما می آمدند دیدیم.

 با این ماجرا بیاد یکی از دست نوشته ها و توصیه های ارزنده استاد عالیقدر محمد باقر عیوضی افتادم, که: دو سوت به همراه داشته باشید.

عکسهایی از صعود سال گذشته به کلاغ لانه به همراهی دوستان آقای محمد هادی رحیمی,و آقای سعید جهان آرا, که ایشان از مسیر قیف غربی و ما از مسیر نرمال بر روی قله بهمرسیدیم.

از فراز سوزنیهای کلاغ لانه,در میان انبوه متراکم ابر ,کوه بسیار زیبای خان گًرمز دیده می شود.

قله کلاغ لانه

از روی مسیر سوزنیهای کلاغ لانه در مرکز تصویر قله دائم برف و در سمت چب قله زیبای قزل ارسلان مشاهده می شود.

آقای سعید جهان آرا  در حمایت و در حال گذر از انتهای مسیر قیف منتهی به قله,با توجه به  سست و بودری بودن برف جهت تسریع در صعود از قطعه طنابی که ما به همراه داشتیم  و به سمت ایشان رها نمودیم .مشاهد می شوند.

که در آن شرایط صعود, از آن مسیر جدا کاری دشوار و طاقت فرسا بود.

بر فراز قله کلاغ لانه آقای محمد هادی رحیمی و اقای سعید جهان آرا

قله کلاغ لانه

/ 6 نظر / 155 بازدید
فرشته

برایت یه بغل گندم دلی خشنود از مردم برایت چشمه آبی کنارش عمر خضرایی برایت یک بغل مریم که مست از می شوی هر دم برایت قدرت آرش که دشمن را زند آتش برایت سفره ای ساده حلال وپا وآماده برایت هر چه خوبی هست صمیمانه دعا کردم. سلام مهربون.به روزم ومنتظر حضورت.باشد که بارور شود اندیشه

شازده کوچولو

سلام بر استاد عزیزم آقای چلوئیان زنده باد بر همت بلند شما آقای چلوئیان عزیز اگر شما و دوستان آونگارد افتخار حضور در برنامه ای که برای بهار در نظر گرفته ام به من بدید.. به خاطر تشکر از زحمات شما و سایر دوستان که در صعود ها برای من کشیدید می خواهم در یک برنامه 2 روزه و بی نظیر از روستای امامزاده کوه اقدام به پیمایش کامل خط الراس دائم برف نمائیم.. همچنین می خواهم سنگی را که شبیح سنگ سمار تخت رستم یخچال می باشد رو به شما نشان بدهم.. و محل شب مانی هم قله شماره یک دائم برف در ارتفاع 3380 متر می باشد.. که اصلا باد گیر نیست و دید آنجا به منطقه فوق العاده می باشد.. شام هم جوجه مهمان من [چشمک] زیبایی این صعود به دست به سنگ شدن های فراوان خواهد بود و هچنین منطقه ای را پیمایش خواهیم کرد که واقعا بکر و زیباست.. با چشمه های زیبا و گونهای غول پیکر، همچنین دیدن پرواز دسته ای کبک ها.. خلاصه از بکر بودن مسیر هر چقدر بگم کم گفتم بخصوص دیدن قزل ارسلان از آنجا لطفی دیگر دارد.. امیدوارم که این افتخار رو داشته باشم.. ممنون از محبت همیشگی شما.. پاینده باشید..

شازده کوچولو

سلام دوباره بله منظورم همون برنامه ای در فصل بهار یا تابستان بود.. زمستانی اون منطقه خیلی خطرناک است.. ممنون از محبت شما..

سجاد عزتی

با سلام خدمت سرور عزیزم . بازم مثل همیشه ما رو با این تصاویر زیبا متحیر نمودید . بسیار زیبا بود .

مسعود

اکبرآقا جان ! نور چشم آوانگارد و همه دوستان تورو خدا ما همش یه دونه اکبرآقای گل داریم مواظب خودت باش سعید جهان آرا رو ولش کن