شادروان فریدون اسماعیل زاده و استاد عزت الله برق لشگری

چهره های تابناک کوه نوردی مزین است به سیمای نادر بزرگ مردانی که مرد دو , میدان فضیلت و انسانیت و کوه نوردی هستند.هر چند دنیا دریچه های اقبال و نوید بخشی را به روزنه های کور سوی بخل و تنگ چشمی محدود کرده و بهره مندی از محضر روشن آن کوه مردانِ دانش و پزهیز را برای همگان مسدود نموده است. اما موجب کساد بازار و عدم محبوبیت اجتماعی آنها نتوانسته اند بشوند.

گر شبپره وصل خورشید نخواهد    رونق و بازار آفتاب نگاهد

شادروان فریدون اسماعیل زاده و عزت الله برق لشگری از این تبار و خاندان با صلابت و پر اعتبار کوهنوردی این شهر و مرزو بومند.

که چون کوهستان, ستوار و پایدار,با وقار و متین بر تارک آسمان کوهنوردی درخشیده و خواهند درخشید. و یاد و نامشان بر دلها و جانها ماندگار, و بر زبانها جاری خواهد ماند.

 اسامی نفرات داخل عکس:از سمت راست.استاد عزت الله برق لشگری,روانشاد فریدون اسماعیل زاده , استاد نعمت اله اخضری.

تصویر: از مجموعه عکسهای  آلبوم , استاد اخضری.

/ 6 نظر / 6 بازدید
شازده کوچولو

سلام بر استاد چلوئیان عزیز زنده باد مطلب بسیار زیبایی بود قدر گوهر را باید به وقتش دانست.. امیدوارم هستم جوانان خوب استانمون از تجربیات استاد ارجمند آقای برق لشگری استفاده کنند.. یاد شادروان اسماعیل زاده گرامی باد شاد باشید

محمد باقر عیوضی

بیستون - علم کوه - تزرجون و....... ایران زنده یاد ابرمرد کوه وسنگ فریدون اسماعیل زاده را خوب بیاد دارد ومی شناسند . و جناب کوه سنگ معلم با وقار و شاگرد پرور و دوست داشتنی مربی ارجمند عزت برق لشگری که بدوستی با ایشان افتخار می کنم . یاد ونام این عزیزان عزت و اعتبار به کوه وکوه نوردی وکوهنوردان میدهد .ممنون از شما که خوبیها را یاد آور و پاس می داری . مانا باشی .

فرید

سلام استاد دلم براتون تنگ شده.برای صدای آرامتان و قلب مهربانتان و چهره متینتان چقدر خوشحال میشوم وقتی میبینم لطف میکنید و ما را مورد محبت خود قرار می دهید.ببخشید مسافرت بودم و بعد از بازگشت با آواری از کارهای عقب مانده مواجه شدم .وظیفه من بود خدمت برسم. به امید دیدار در الوند

علیرضا مرادی

با درود به دوست عزیز جناب آقای چلوییان از این که همیشه در وبلاگتان یاد و خاطره ی بزرگان کوه نوردی همدان را گرامی می دارید و از کردار نیک و جوان مردی و اخلاق حسنه ی آنان یاد می کنید از شما سپاس گزاریم .

علی شاه محمدی

دروووووووود بر روح پاک این کوهنوردان . ممنونم . به امید دیدار[گل]

حسین

درود بر شما سپاس ازینکه با بذل محبتتان یادی ازین کوهمردان بزرگ در ادهان زنده میکنید امیدوارم جامعه فعلی کوهنوردی پیروراستین راه آن بزرگمردان باشد شاد و در اوج باشید