ظاهر و باطن

گرچه اینها همه در حوزهای دانش تجربی است.حال چه رسد به مسائل بنیادی متافیزک که خارج از حوزهای محسوس ظاهری ماست. و اکنون نیز به هیچ وجه شناسایی و شناختی مقدماتی  در این موارد نداریم.

جهان ظاهر و باطن و افق گسترده آن که ما در نمای رنگارنگ چشم نواز متلون آن فریفته و دلباخته ایم,میزان دوری از عالم باطن را باعث گردیده. و موجب غفلتمان شده, و در نتیجه این رویه, موجب نفاق و سرگشتگی محتوم ابدیست.در آفرینش: اقتضای طبیعت و اراده پروردگار بر خلق مظاهر زوج است . وهر پدیده بصورت زوج افریده شده است. و بهترین و کاملترین عوالم, که به موازات هم رشد یابند, و فرصت بروز یابند همان عالم کامل, و بسیار زیبای , ظاهر و باطن است. و خوشا بر آن کسی که بدین ترتیب رشد و تربیت یافته.و اگر جهان بشری بر آین صفت تهذیب یابد.ظاهر و باطن ما یکی شود.تمامی نارسایهای بشری موجود مرتفع و اجتماعی دیگرگون خواهیم یافت.

 

ای من به فدای آنکه دل و زبانش یکی است.!!

 

در یک روز ورود به کوهستان با چه افرادی روبرو می شویم.؟چه وقایع و حوادثی در انتظار ماست؟.رفتن و آمدن ما بصورت غریزی و عادت درامده؟ و به ناگزیر, طی طریق, و مسافتی را می پیمائیم.دوستان عزیز و همراهان و همنوردان و به تاثیر از آنها تبعت می کنیم ؟!و یا اینکه ایده و برنامه فراگیر خاص و کلی را بطور مدون و سیستماتیک در نظر داریم.همه و همه اینها دلپذیر ماست .

ساعات و دقایقی فازغ از خود و اندیشهای کم و بیش روز مره ی ما.که مجال و فرصتی است!که از دست خود, خودمان هم رهایی یابیم.آزادانه بنگریم, در خلوت و سکوت نامتناهی  کوهستان,و غریو فریادهای در سینه حبس شده را در شور و غوغای درون خویش به بلندای صخره و سنگ.از نامردمیها از غفلتها از نفاق و دورنگی و از استیصال و درماندگی نوع بشر امروز .که در دست اغراض زیاده خواهان اسیر و درمانده اند.و در سایه سار سنگ و خروش جویباران و ترنم مرغان خوش الحان.و نوازش دیدن گلهای کوهساران. بیاسائیم از همه سیاهی های اوهام .و غنا یابیم و مستغنی شویم , از انتظار داشتن و خواستن.و بغنویم در سایه سار ابرها.که دز بلندای چکاد کوهستان ,خورشید رحمت و رهایی و آزادی الهی در اسمان بی انتها ما را بر اوج قله های فضیلت و عشق رهنمون می سازد.  

 

/ 8 نظر / 18 بازدید
محمد باقر عیوضی

فرق نمی کند که گودال آب کوچکی باشی یا دریای بی کران ! زلال که باشی -آسمان در توست .همچنان بهره بردم . خسته نباشید .

شازده کوچولو

زنده باد آقای چلوئیان متن پیام ویژه ای داشت ممنون از شما ایام به کام

حسین

درود بر شما مطلب بسیار وزین و حائز اهمیتی بود بسیار از خواندن چند باره اش لذت بردم درود بر قلم شما روز جمعه سعادت زیارت الوند را داشتم احوال شما را از دوستان همدیاریتان پرسیدم شاد باشید و به دور از غصه

حسین

درود مجدد از دوستانتان مطلع شدم که سالگرد مادر محترمه شما بوده در این ایام که به نام روز مادر موسومه از درگاه ایزد منان میخواهم که روح آن مرحومه را قرین رحمت ابدی خویش نماید دلتان بی غصه باد

علیرضا مرادی

سلام دوست عزیزو ارجمند : از متن مطالب و عکسها با خواندن و دیدن استفاده کردم . در طول هفته چند بار به وبلاگتان سر می زنم . منتظر پست های بعدی شما هستم.