کوه کرکس یا کرکسین و یا به اعتباری کرگز قسمت دوم

جناب اقای عبدالله حاتمی به اتفاق فرزند بزرگوارشان آقا شهاب با سوپ و آش داغ و مطبوعی که با زحمت فراوان از داخل شهر با پای پیاده تا اینجا حمل شده بود.با بزرک منشی و بزرگواری از جمع و گروه ما پذیرایی نمودند.

دوستان خون گرم و مهربان و مهمان نواز اسدابادی که طی دوران ورزشی و اشتغال از الطاف و محبتشان همواره بهره مند شدیم ,این بار نیز با خوشرویی و اخلاص و سخاوت ذاتی خویش از حضور جمع ما به گرمی پذیرایی کردند,و ما را شرمنده خود نمودند.

 و اگر این جاده نبود تعداد معدودی درخت کهنسال که یادگار از سالهای دور که درُه قاسم اباد پوشیده از درختان بی شمار و فضای سر سبز بود ,در شهریور ماه امسال طعمه حرص و آز انسانهای جفاکار واقع نمی شدو قطع نمی گردید؟زیرا حمل این میزان چوب و الوارصرفاً از طریق این جاده و به وسیله کامیون میسر و مقدور بود.

اگر حضور کوهنوردان در روزهای تعطیلی نقصان یابد قطعاً امکانات هر دو پناهگاه سرا و مامنی برای شکارچیان  خواهد شدکه هر لحظه صدای شلیک گوش خراش آنها در طی چند هفته ایکه در اواخر شهریور و پائیز امسال  در منطقه کرکسین بودیم شنیده میشد.و پوکه های فشنگ انان به فراوانی پراکنده و حتی در اطراف پناهگاه دیده میشد.(دور و بر چشمه اب پای دیواره کوه) و خودروهای مجهز انان تا آخرین قسمتهای جاده در حال حرکت رویت میشد.

شدت تخریب و فرسایش در اغاز اولین بارشهای بائیزی

حجم وسیع فرساش

شدت و عمق فاجعه ی تخریب و فرسایش  به دلیل دخل و تصرف عامل انسانی بدون مطالعه و بررسی کارشناسان مربوط به وضوح در تصویر مشاهده میشود.

جمعی از پیشگسوتان ارجمند و کوهنوردان و جناب آقای اصغر رجبی ریاست محترم هیئت کوهنوردی شهرستان اسدآباد به اتفاق جوانان و دانش آموزان عزیز شهرستان اسداباد در برنامه صعود به قله کرکسین حضور داشتند.

اقا سهیل گل با دوربین حرفه ای خود.

با حضور جمعی از پیش کسوتان ارجمند و کوهنوردان و اعضای محترم هیئت کوهنوردی آن شهرستان عملیات تجهیز و نصب موکت در صحن داخلی پناهگاه جدید بر روی سطح تخته کوبی کف پناهگاه  به خوبی انجام شد.

انجام مراحل درز گیری و بوشش منافذ محافظ بنجره ها توسط بیشکسوتان اسدابادی

با آرزوی توفیق روزافزون جامعه ی کوهنوردی و هیئت کوهنوردی شهرستان اسدآباد و عرض تبریک و تهنیت از افتتاح پناهگاه جدید,و لزوم سعی و اهتمام همه دست اندرکاران در رفع نارسائیها و امحای جاده (که در زمان آغاز بکار در پاسخگویی به اعتراضات مبنی بر غیر اصولی بودن احداث جاده:و تهعد و قولی که منطقه را در پایان ساخت و ساز پناهگاه, اصلاح خواهند کرد.) و بازسازی وضعیت کوهستان منطقه و ترمیم پوشش گیاهی آن به شگل نخستین بدون عذر و بهانه در گوتاهترین زمان اقدام گردد.

آقا سهیل بر روی مسیر صخره ای در حال عکاسی از گروه ما

در خاتمه نقش و وظایف مربیان ارجمند و باشگاهها و گروههای محترم کوهنوردی در حفظ موازین حقوقی و فنی و صیانت از طبیعت و حریم کوهستان انگار ناپذیر بوده, و گوتاهی در مواضع ذیربط و ندیده انگاشتن فعل و انفعالات و متعذر بودن, هیچگاه از وظایف قانونی انها در برابر پروردگار و مردم نخواهد کاست.

 

/ 3 نظر / 27 بازدید
مای ونیزی

درود بر شما. از محصولات ما دیدن کنید. ضرر ندارد. شاید به درد شما بخورد. متشکرم

معروف

باسمه تعالی با سلام و ادب، از شما تشکر می‌کنم بابت بازدید از وب این حقیر و ثبت نظر در آن و تبریک می‌گویم خدمتتان بابت وبلاگ زیبایتان موفق و پیروز باشید

حسین

درود برشما بالذت وافر گزارش کامل و تصاویر درخور این گزارش وزینتان را خواندم درود بر قلمتان و سپاس از همتتان منظره درختان قطع شده جای تاسف داشت پایدار باشید و در اوج دوست خوبم