مراسم سالگرد درگذشت استاد شروه در خانه هنرمندان کرج.

،هنرمند  ،نقاش  ، مجسمه ساز و از اساتید دانشکده هنرهای زیبای تهران.

 عربعـــــــلی شــــــروه یکی ازکوهنوردان دهه چهل که همراه با مرحوم فریدون اسماعیل زاده واکبرسلاحی گروه کوهنوردی متحد همدان راتاسیس نمود. درسال 1345عضو هیئت مدیره هیئت کوهنوردی همدان واز مهمترین فعالین کوهنوردی  وموثر درساخت  پناهگاه قدیم میدان میشان بود.بطوری که بنابر مدارک موجود در مقام دوم کار درساخت پناهگاه به مدت640 ساعت کار(برابر 80روز تمام کار ). ساخت اسکی چوبی وهمچنین ساخت  قایقهای غارعلیصدر از تخته و تیوپ کامیون و بشکه از ابتکارات خاص ایشان بود.

 ایشان در کاوشهای اولیه غارعلیصدر نقش بسیار موثری داشت.حضور مرحوم شروه   دربرنامه های کوهنوردی  موجب شور ونشاط تشویق وترغیب جوانان کوهنوردی آن روز بود. مرحوم شروه قبل از سال 1350برای ادامه تحصیلات به دانشکده هنرهای زیبای تهران رفت وپس ازاتمام تحصیلات  از اسا تید مجرب کشور بود که به تدریس پرداخت. او تا اواخر عمر پربار خویش در خدمت هنر بود.

 

درسال 1388 از ایشان برای تجلیل ازسازندگان پنا هگاه میدان میشان به همدان دعوت  و متاسفانه امکان حضور پیدا نکرد و لوح  تقدیر از او درتهران به وی  تقدیم گردید و مصاحبه یک  ساعته هم با شادروان انجام شدکه در مراسمی خاص پخش خواهد شد.آقای شروه دریک محیط خانوادگی و صمیمی و هنرمند زندگی می کرد .همسر ودخترهایشان هم از هنرمندان نقاش ومجسمه ساز هستند. 

فقدان او و عدم امکان دسترسی کوهنوردان جوان به امثال ایشان  و عدم استفاده ازتجارب آنها مایع تاسف می باشد.

 یادش در قلبمان چون الوند استوار خواهد ماند.

 نعمت  اخضری    20/2/1390

 هیئت کوهنوردی استان همدان فقدان این عزیز ازدست رفته را به جامعه کوهنوردی کشور و خانواده محترمشان تسلیت عرض نموده بی شک نام و یاد ماندگار او هیچگاه از دست نخواهد رفت و همواره روحش به لحاظ خدمت به خلق  در آمرزش الهی خواهد بود.

نویسنده: اکبر چلوئیان - تاریخ: چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 - نظرات(0)

منابع خبر: بر گرفته از سایتهای نقاش کوهنورد,هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان.

http://outdoor-painter.blogfa.com/post-1114.aspx

http://www.hamedanclimb.ir/index.php?pid=3&newsid=414

عکسها از آلبوم استاد نعمت اله اخضری.

/ 4 نظر / 17 بازدید
aryakuh

دوست عزیز با سلام در صورت تمایل به شرکت در برنامه 22اردیبهشت گروه آریاکوه http://aryakuh.blogfa.com/page/inhafte هرچه زودتر اطلاع رسانی فرمایید. با سپاس مدیریت گروه آریاکوه

محمد رضا ایزدخواه

مدونی اون خاصیت تحمل سختی را داشت چون بچه همدان بود .تو سرما از صبح تا عصر بدون لوازم کمپینگ نقاشی میکرد .

علیرضا مرادی

سلام دوست گرامی استادان بزرگی مثل شادروان شروه ریشه ه های ماندگار جامعه ی کوه نوردی همدان هستند که نسل پرافتخار کنونی را همچنان شاداب و پویا نگه داشته اند. استاد عزیز ! اگر محبت کنی ، به وبلا گم به نام گشت و گذر سر بزنی و افتخار بدهید که بنده راراهنمایی کنید ، سپاسگزار خواهم بود!

علیرضا مرادی

ببخشید استاد در نظر قبلی آدرس وبلاگم را ندادم آدرس: http:boghati.blogfai.com