کوهستان
 
یکشنبه ۱۶ امرداد ۱۳٩٠ :: ۸:۳۴ ‎ق.ظ ::  نویسنده : مسئول آمار و فناوری اطلاعات
 

 

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان گفت: شورای فرهنگی و اجتماعی زنان طبق سیاست‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی حرکت می‌کند و در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عدم استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر تأکید شده است.

کبری خزعلی در‌خصوص اینکه آیا موضوع استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر به منظور بررسی در دستور کار شورای فرهنگی و اجتماعی زنان قرار دارد یا خیر، اظهار داشت: استفاده یا عدم استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر جزء شرح وظایف ما نیست بلکه باید تقاضای این موضوع از سوی سازمان پیشنهاد دهنده، به شورای فرهنگی و اجتماعی زنان برسد تا پس از بررسی نظرات اعضا را دریافت کنیم و در این رابطه اعلام نظر کنیم.


وی افزود: شورای فرهنگی و اجتماعی زنان طبق سیاست‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی حرکت می‌کند و در مصوبات شورای عالی به موضوع دوچرخه سوراری زنان در سطح شهر تأکید نشده و اتفاقأ بر خلاف این موضوع یعنی عدم استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر تأکید شده است.

 

خزعلی با بیان اینکه تا زمانی که موضوع دوچرخه سواری زنان در سطح شهر در جلسات شورای فرهنگی و اجتماعی زنان مطرح نشود نمی‌توانم در زمینه آن نظری بدهم، گفت: تاکنون هیچ موضوعی تحت عنوان استفاده زنان از دوچرخه در دستور کار شورای فرهنگی و اجتماعی زنان قرار نگرفته است.

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان ادامه داد: در پارک‌های ویژه بانوان مسیرهای ویژه دوچرخه سواری برای آنها در نظر گرفته شده است ولی دوچرخه سواری زنان در خیابان‌ها با سیاست‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی همخوانی ندارد اما اگر ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری ویژه زنان از سوی سازمانی پیشنهاد شود این موضوع در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: باید توجه داشت که سیاست‌های ما با موضوع استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر موافق نیست، آنها می‌توانند در پارک‌های ویژه‌ای که برایشان در نظر گرفته شده است اقدام به دوچرخه سواری کنند.

به گزارش فارس ، چندی پیش سید جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به فعالیت 89 خانه دوچرخه در سطح شهر، اظهار داشت: در حال حاضر استفاده از دوچرخه در سطح شهر تنها برای آقایان میسر است و در مورد استفاده یا عدم استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر باید شورای فرهنگی اجتماعی زنان اظهارنظر کند.

منبع خبر:بانوان دانشکده علوم پزشکی تربت حیدریه

http://thums-ladies.persianblog.ir/post/299/

 

[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/۱۸ ] [ ٢:۱٧ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه