کوهستان

آنکس که ندارد هنر عشق و محبت       زو رحم مجوئید که این نیز ندارد.

مهرورزی ورای امید و ایمان است.محبت و عشق و مهرورزی حس مسئولیت پذیری و انجام وظایف را در متعالی ترین سطح در و جود فرد متبلور می سازد. و به بیانی مهرورزی منتهی الیهی از مراتب امید و ایمان است که به زیباترین وجهی در سیرت و کردار و گفتار و پندار افرادی متجلی است.دلهای ما به دنبال صفا و صمیمیت و اخلاص و عواطف است. عواطف پاک و بدون ریا و خالص.وفا و گرمی و خوش اخلاقی و بخشش؛ دلها را بسوی خود جذب می کند.این دوستی ها مبنای مادی نداشته و بر پایه دریافت سود و یا رفع و جبران زیانی بنا نشده.


از اینرو دیدار و همراهی دوستانی این چنین بقدری لذت بخش و گواراست.که مرغ دل ما پروانه آسا به گرد شمع وجودشان در پرواز و گردش است.

و خوشا به سعادت آنهایی که این را می فهمند و درک می کنند.

استاد محمد باقر عیوضی ؛ از نادر افرادی است که سوای رابطه استاد و شاگردی و شان علمی و فنی شان,میل و اشتیاق زاید الوصفی که باعث شده از دیدار و محضر گرانقدرشان بهرمند شویم. مراتب محبت و مهرورزی ایشان است. که بعد مسافت و سایر مشگلات هیچ گونه مانع و رادعی که سبب دوری از وی گردد , برای ما وجود ندارد. و این خصلت وی بر همگان پوشیده نیست.

 پگاه آدینه گذشته به همراه سه تن از همنوردان بسوی شهرستان اسدآباد( محل قرار با استاد عیوضی) ابتدای معبر ورودی به روستای قاسم آباد عزیمت نمودیم. و چون همیشه قبل از موعد در محل به اتفاق همسر بزرگوارشان و دو تن دیگر از کوهنوردان کرمانشاهی؛ حضور داشتند. در آن لحظات پاک صبحگاهی ضمن دیدار و عرض ادب و احترام و خوشامدگویی و معارفه با یگدگر.به سمت روستا حرکت کردیم در جادۀ فرعی که تازه سال گذشته ترمیم و روگش شده بود. در هوای فرحبخش بهاری و نغمۀ مرغان صبحگاهی و طراوت عطر شمیم شگوفه زاران. به گروهی از دوچرخه سواران اسدآبادی از اعضای گروه کوهنوردی و دوچرخه سواری باران اسدآباد که  پیشکسوت بزرگوار آقای معاهد در جلو آنها بود مواجه شدیم و با سلام و درود و احوالپرسی از کنار آنها گذشتیم.

استاد عیوضی با شور و نشاط و شیدایی زاید الوصفی که انرژی بخش است .

در کنار چشمه؛ استراحتی گوتاه و برداشت آب.....

بر فراز قله استاد عیوضی و همسر بزرگوارشان..

زوجها و همسرانی نمونه از دو نسل متفاوت ..مهربان و صمیمی..همگام و هم نفس ؛ یار و یاور هم... و الگوهایی برای همه.... سیامک جوان و همسرشان در کنار استاد و بانوی بزرگوارشان .انشاالله که همه دوستان همنورد نیز چنین باشند , در سال جاری و دلهای آنها برای پذیرش عشق و عاطفه و تاهل این ظرفیت را بیابد. و بیم و نگرانی بخود راه ندهند که از یاس مشگلی حل نخواهد شد.

در کنار همنوردان خوب و صمیمی از شهرستانهای اسدآباد و نهاوند.

کوهیاران بزرگوار ؛مرادی, بنده و پاشایی.

[ یکشنبه ۱۳٩٤/۱/٢۳ ] [ ۸:٠٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه