کوهستان

اگرچه دوست به چیزی نمی خرد ما را         به عالمی نفروشیم مویی از سر دوست

هر چه از پیچیدگی و دشواریهای روزمره بگوئیم ! چیزی از مشگلات کاسته می شود؟

دلسردی و یاس موجب سکون و رخوت شده؛ و سبب ناامیدی است. و در نتیجه تنبلی و کندی و دلمردگی عارض می شود. بی تحرکی باعث عدم دریافت اکسیژن و انرژی لازم می شود.اگر به اطراف خویش خوب بنگریم.؛ به داشته هایمان ؛ به امکاناتمان و به سلامتیمان توجه کنیم . و عینک بهانه جویی را به کناری بزنیم و دنیا را روشنتر و بهتر ببینیم.یقینا داشته ها و توانائیهایی را خواهیم دید که هر گز تصور نمی کردیم. بشرطی که مقایسه نکنیم. از لایه های پریشانی که بر فکر و روح خود حاکم کرده ایم بیرون شویم.


 روزگاری بود ؛ که اغلب مردم شاید هیچ نداشتند! اما گلایه و شگوه ای هم در کار نبود.دوران مدرسه و ورزش با همکلاسی ها ؛به ندرت دوستانی داشتیم که دوچرخه داشته باشند.همه باهم رفیق بودند.با وقار و بی نیاز.از داشته هایشان کمال استفاده و بهره برداری را می کردند.دوستان و هم کلاسیها را نیز در وسایل و امکاناتشان شریک می ساختند.و لحظات شاد و مفرحی داشتند.حال که آن دوران را با شرایط کنونی به اجمال از نظر می گذرانم و مقایسه می کنم.افراد از هر طبقه و گروه چه امکانات متنوع و قابل استفاده ای اکنون در اختیار دارند و غافلند.و به چه چیزهای عبث و بیهوده ای فکر می کنند و خود را پریشان می سازند. در بعضی خانه ها ممکن است چندین دوچرخه وجود داشته باشد بدون استفاده و  متاسفانه به کناری افتاده و افراد سالمی که اوقات فراوانی را به بطالت می گذرانند و هر گاه از آنها علت را جویا می شوی هزاران بهانه را ابراز می کنند.

خداوند را سپاس که توفیق و فرصت به بنده و سایر دوستان عطا فرمود که در تعطیلات نوروزی چندین جلسه برنامه دوچرخه سواری خوب و مطبوعی با هم داشته باشیم. و از هوا و مناظر طبیعی بهرمند شویم.   

[ سه‌شنبه ۱۳٩٤/۱/۱۸ ] [ ٩:٢٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه