کوهستان

آنچنان کز فقر می ترسند خلق        زیر  آب شور رفته  تا  به حلق

گر بترسندی از آن فقر آفرین        گنجهاشان کشف گشتی در زمین

 

بارش باران از شب گذشته ؛ خشگی و ناپاکی و  آلودگی را از هوای شهر زدوده و تنفس در این هوای مرطوب و لطیف چه مهنا و فرحبخش است.از دقایقی پیشتر نیز بارش باران به برف تبدیل شده و در اخرین روزهای آذر ماه که یاد آور سپیدی و سرماهای شدید  که پدید آورندۀ  بهارانی فرخنده ؛ در سالهای دور بود را هم اینک تداعی می بخشد.و در این لحظات که باراش باران رحمت الهی ادامه دارد. با تضرع و نیاش بدرگاه حضرت احدیت که فیض و رحمت واسعۀ او عام و فرا گیر است ؛ مسئلت داریم که اهریمن تباهی و خشگسالی  و گرانی و غرور و نادانی را از این سرزمین بدور دارد. و دلها را به نور معرفت الهی خویش روشن سازد, و ما را از خود خواهی و غفلت و بیم و تردید رها گرداند. و از تاریگیها به شاهراه امن و سلامت رهنمون سازد..

 

ذهن خیال پرداز از خاطرات تلخ و شیرین چه عبرتهای آموزنده ای از گذشته بیاد دارد! دوازدهم اسفند سال 1390 روز پر بارش و خاطره انگیزی  در صعود به الوند به همراه دوستان همنورد بود و فرصت  را مغتنم  دیدم. تعدادی از عکسهای آن روز را تقدیمتان کنم .شاد و تندرست باشید.

 


[ سه‌شنبه ۱۳٩۳/٩/٢٥ ] [ ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه