کوهستان

پس از گذشت بیست سال از وقوع حادثه غم بار و ناگوار علم کوه، و ریزش و اصابت سنگ در پای دیواره،در ابتدای مسیر صعود،که موجب در گذشت نابهنگام جوان رشید و مصمم ،مملو از عشق و محبت , که هنوز صفای یاد و خاطرش را گرد فراموشی و ملال فرا نگرفته، و دلها از گرمی یادش متاثر، و زبانها به ذکر صفاتش مترنم است.


محمد رضا خدایاری در پرتو این خصایل و فضیلتهای انسانی و بهره مندی از شجاعت فطری و خصوصیات برجسته، و توان فنی،با اخذ مدرک مربیگری و افزودن به تجارب فنی و ممارست خستگی ناپذیر، از سوی مسئوولین هیئت وقت بعنوان رئیس کمیته فنی برگزیده و منصوب میشود.خدایاری  شرایطی را فراهم و دنبال می کند، تا علاقمندان جوان با حضور و فعالیت در منطقه بیستون و علم کوه بخت خویش را بیازمایند.

 و این امر جز با از خود گذشتگی و ایثار وی محقق نمی شد. گویا سرنوشت و تقدیر چنین رقم زده بود که در حین هدایت و سر پرستی تیمی از سنکنوردان جوان در منطقه علم کوه بر اثر اصابت سنگی (بر سر وی) به سرای باقی بشتابد، و جامعه ای کوهنوردی را از خدمات ارزنده و شایان خود بی بهره و محروم سازد.

باشگاه فقید خدایاری متشگل از دوستان همنورد و شاگردان شادروان خدایاری از شاخص ترین مجموعه های کوهنوردی استان همدان است. که با دعوت از باشگاهها و گروهها و پیشگسوتان کوهنوردی  در روز جمعه مورخه سی و یکم تیر ماه سال جاری  با انجام و برپایی یادواره ای بیستمین سالگرد فقدان محمد خدایاری را گرامیداشتند.

 و علیرغم دعوتی محدود،حضور انبوه شرکت کنندگان و اظهار عدم اطلاع مبنی بر علاقمندی و اشتیاق جمع کثیری از کوهنوردان جهت مشارکت در چنین بزرگداشتی که مبین میزان تعلق خاطر مشتاقان بود , با تجمع در میدان میشان و پس از مراسم پذیرایی ، بسوی تخت نادر مسیر کوهپیمایی آغاز و بعد از استراحت و توقفی گوتاه توسط پیشگسوت عزیز و ارجمند جناب اقای عزت الله برق لشگری برای جمع حاضر  باختصار از شخصیت و صفات و خصوصیات اخلاقی و فنی ایشان،عناوینی را مطرح و بیان فرمودند.

در ادامه جناب آقای جلال چشمه قصابانی هیمالیانورد بزرگ از خاطرات و برنامه  ها و فعالیتها شمه ای را متذکر شدند.همچنین اقای مجتبی سپهری سرپرست  باشگاه خدایاری سخنانی را ایراد فرمودند.  در نهایت با صعود به قله الوند با برافراشتن پرده یادبود  و برداشتن عکس, مراسم با ذکر صلاوت بر محمد ص خاتمه یافت.

========================================

 پی نوشت:

مطالب  ارزنده ای نیز در وبلاگ  رقص طوفان در این زمینه درج گردیده است.

[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/۱۱ ] [ ۸:٥٢ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه