کوهستان

صعود به کلاغ لانه از امام زاده کوه در 15 فرودین 1393.

قلۀ زیبا و تیغه ای  کلاغ لانه به ارتفاع 3410 متر  در فصول مختلف از هر جبهه جلوه و چشم اندازهای متفاوت و دلپذیری دارد. و غالبا مسیر صعود آن از طریق تخت نادر صورت می پذیرد. و در نتیجه تراکم و ازدحام چشمگیری در آن مسیر پر تردد محسوس است. و متاسفانه کوه الوند با جاذبه های فراوان و دست اندازیهای ناروا و بی شماری که در آن رخ داده خارج از ظرفیت محدود اکولوژی آن کوهستان مورد بهره برداری و ورود کوهروان و افراد متفرقه ایکه کمترین آشنایی به اصول پایه و اولیه فنی و زیست محیطی را دارند قرار گرفته است.


و به ناچار چون در حوزه های دیگر  اجتماعی, سازمانهایی : متناسب با شرایط متغییر فرهنگی و مطالبات اجتماعی مطلوبی طراحی و در نظر گرفته نشده است.متاسفانه در این بخش نیز ناگزیر طبیعت به ناچار ملجا و پناهگاهی امن و بی دفاع مورد استفاده غیر کارآمد واقع گردیده که آثار ویرانگر و تخریب کننده آن تا سالها نیز ترمیم و اصلاح نخواهد شد.   

پرنده ای که  سحرگاهان

نغمه ی شورش کرده دلم را دیوانه.

قله با شکوه کلاغ لانه.

آثار زشت  حاصل از طرحهایی غیر اصولی که موجب فرسایش و تخریب کوهستان گردیده. و در جای جایی کوهستان الوند به فراوانی دیده می شود.   

ملاحظه بفرمائید احداث جاده !....... جهت برداشت غیر اصولی از کوهستانی که منبع آب محسوب میشود.

و این هم بهمنی که ریزش کرده بود.

ریزش بهمن قیف غریی که صعود ایمنی را نوید می داد و بهترین زمان صعود به نظر می رسید. که پس از بررسی با دوستان و اعلام آمادگی آنها. به سوی قله رهسپار شدیم.

 گروه سه نفره تیم ما که از امامزاده کوه برنامه را آغاز کردیم.

دیگر دوستانی که از پناهگاه کلاغ به ما پیوستند و به اتفاق قله را صعود کردیم در تصویر دیده می شوند.

0

بر فراز قله.

محدوده ریزش یکی از بهمن های متعددی که ریخته بود.

مسیر قله کلاغ.

فرود از مسیر قله.

قله الوند و  پناهگاههای کلاغ لانه.

[ سه‌شنبه ۱۳٩۳/٢/٩ ] [ ٤:٢٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه