کوهستان

کرکسین در موقعیت وشرایطی مستقر گردیده که مبادی  ورود بدان هم از سمت اسدآباد ؛ روستای آرام و دنج قاسم آباد و همچنین از روستای خوش آب و هوای کوهستانی وهنان در 32 کیلومتری همدان است.علاقمندان صعود به این کوه صخره ای ؛که در مقیاس بسیار کوچکتر شباهت بی مانندی به علم کوه دارد, از شهرهای مختلف منطقه غرب می باشند.مردم خوب و خونگرم و اجتماعی اسدآباد  و روستای قاسم آباد و همچنین مردمان وهنان که در میهمان نوازی شهرت ویژه ای دارند؛ در جذب و ورود کوهنوردان بدین منطقه نقش به سزا و ارزنده ای را دارند.


.هر چند ممکن است کسانی هنوز به وضعیت و شرایط جغرافیایی این کوه زیبا آشنا نبوده باشند, و لزوما با شنیدن برپایی دومین پناهگاه در آن؛اشتیاق و رغبتی در بین کوهنوردان بطرزی چشمگیر برای صعود بدان مشاهده می شود افزون گردد.و بعضا در هفته های متوالی با گروههای مختلفی مواجهه شدیم که در پشت در بسته پناهگاه منتظر و یا به استراحت و صرف مواد خوراکی مشغول هستند.هر چند حوزه مدیریتی پناهگاه ها در حیطه اختیارات هیئت ها و ادارات تربیت بدنی است.اما فرضا اگر در شرایط حاد و بحرانی , در هوای فعال حوادثی برای کوهنوردان پیش آید.ممکن است منجر به چه مخاطرات ناگواری گردد. خدای ناکرده در صورت وقوع,آیا خود را خواهیم بخشید!.وجود پناهگاه برای هر فردی جذاب و موجب ایمنی است به ویژه افراد کوهرو و تازه کار و کوهنوردان مبتدی و حتی مجرب. برای انجام کارهای سطح بالا و دشوارتر,حال گشوده نبودن پناهگاه به هر توجیه و عذری منطقی؟! ممکن است موجب آسیب جسمانی و مرگ شخص و یا افرادی گردد.و شایسته است این تدابیر قبل از بنا و احداث ,مبتنی بر طرح های مطالعاتی اندیشیده می شد,تا هرگز اکوسیستم ظریف و شکننده آن منطقه دچار آسیب جبران ناپذیر نمی شد! و عزیزانی  بیگناه را نیز فدا نمی کردیم.

 سحر که از کوه بلند جام طلا سر میزنه....

روستای وهنان

لطف پدر.

لطف شامل و عمیم پدر انس و جن نمی داند . از پرنده و چرنده, مرغ و ماهی همه از مهر و سخای پر برکت او بهرمند می شوند.  

باغهای وهنان

صفحه های خورشیدی فرو افتاده از وزش بادهای شدید منطقه که به طرزی غیر اصولی  نصب شده است.و ضوابط فنی رعایت نگردیده. و موجب خسارت و ضرر و زیان گردیده است. و جای خوشوقتی است که لااقل کسی صدمه  جانی ندیده است.

همنوردان عزیز از شهرستان صحنه  عضو گروه کوهنوردی راخ که در پشت در بسته پناهگاه به استراحت و صرف صبحانه مشغول بودند..

 خان گرمز زیبا.

دیدار با استاد عزت اله برق لشگری و آقای محسن بطحایی در هنگام صعود.

استاد عزت اله برق لشگری از اساتید مسلم کوهنوردی ایران,یگانه ای که چون کوه عمری را با عزت و استقلال و با مناعت طبع زیسته و در س جوانمردی و اخلاق را با سیره و روش بی بدیل خود چون مشعلی فروزان فرا راه کوهنوردان نهاده است . پروردگار نیز با بودن این انسانهای پاک حجت خود را تمام نموده است .

 کوهیار احمد خلیلی.

به نحوه استقرار یک سایت خورشیدی در سطح زمین نه در ارتفاعات توجه کنید.و تفاوت فاحش آنرا به طرز استقرار با پنل های خورشیدی کرکسین ضمن تامل مقایسه بفرمائید. 

دو تصویر آخر از( آلبوم طراحی و اجرا) از آقای مهندس حامد محمدی است

[ چهارشنبه ۱۳٩٢/۱٢/٧ ] [ ٩:٢٠ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه