کوهستان

ما دل سپرده ایم نه سر سپرده !!!!!

هنوز اشگ ماتم و تاثر و حسرت در دیدگان جاری., و اندوه ماتم بر دلهای روشن صاحبدلان مستولی., و ابرهای خونبار مرثیه ای جانگداز از سوک فراق بزرگ بانوی کوهستان ایران زمین, لیلای اسفندیاری در غرش و غریو بر بلندای آسمان ایران متجلی.

 فرصت شمار صحبت گز این دو راهه منزل  

چون بگذریم دیگر نتوان بهم رسیدن.

هنوز فراغ بالی دست نداده تا در مورد شادروان محمد خدایاری مطالبی را بنگارم. و خویشتن را در این زمینه مدیون میدانم.

باشد تا با دل و روح و حال مناسب , در شرایطی مطلوب بدان بپردازم.


در مفدمه اعزام  پنجمین تیم به اصطلاح  مستقل کوهنوردی استان همدان که هیچش موصوف از صفت بهرمند نیست. مواردی را خاطر نشان می سازم.

 چرا از بزرگانمان تاسی نمکنیم و پیرو آنها نیستیم.سعدی فرماید: آنکه بادشاهان را نصیحت می کند نه امید زر دارد نه سر. نه من ناصخم و نه شما پادشاه. بلکه ما انسانیم.( سگی بگذار که ماهم مردمانیم)

ما کوهنوردی میکنیم که از بند خویش برهیم. نه در بند کس افتیم. نه در دام کس!!!! .  بیشه از شیران تهی دیدید مجال خود نمایی و خود آرایی یافتید. از مغاک هاتان بیرون خزیده و به دست بوسی شتافتید.

ما را با افتخار آفرینان شهرمان با محمود اجل فریدون اسماعیل زاده ,ابریشمی و حسین مقدم چکار! تیمسار اسدی نخستین فاتح هیمالیانوردی کشور به ماناسلو , محمد نوری محمد حسن نجاریان, نجاتیان,سعید اردبیلی, سرکار خانم سلماسی, محن باقریه یوسف نجائی اکبر سلاحی, بختیاری, عزت اله برق لشگری, نعمت الله اخضری, مهدی نور محمدی (محمدی بارسا),اعلایی بهنام جدائیان جلال چشمه قصابانی, حمید اولنج,محمد مقدم, ایرج جباری. احسان جباری. حامد عامری. مهدی نور محمدی. علی گوهری مجتبی سپهری. و دیگر مربیان و مدرسین ؟پیشگسوتان  وجوانان باشگاههای کوهنوردی.گروههای کوهنوردی. و هزران کوهنورد آزاد و آزاد مرد شهر سرافراز اکباتان, در مراسم بدرقه در کدامین سو ایستادند که چشمی آنها را ندید.

مگر طفلان یتیم  , و بی کس را  در قالب این تیم اعزام کردیم. دیرگاه و پنهان و دور از انظار. مگر شبروند؟ که از عسس و داروغه در بیم و هراسند؟

چند نفر از آحاد مردم و جامعه کوهنوردی این استان به شبکه اینترنت دست رسی و یا از آن بهرمند میشوند؟ کدام برده و بنر و یا تراک مبنی بر اعزام تیم به کورژنفسکایا در شهر همدان رویت شد؟ اعلان بفرمائید. تمامی برنامه ها در خفا و در پرده ای از ابهام.

اگر مشگلی نیست چرا همه امور آشکار و هویدا نیست؟ (شعار و دثار) کوهنوردی استتار و پنهانکاری نباید باشد.

حال چون چنین است همه در غربت و غزلت, در ضعف پنهانکاری, از خیل جمعییت مشتاقان مشایعت کننده,نه اثری و نه خبری است. مسئولین هم به بدرقه نخواهند آمد. بس ما به دست بوسی افتخاری مفتخریم,

و یا نه جامعه بیدار و هشیار است! و ماجرا را میداند.انسان از شنیدن صعود و پرپر شدن نرکس کوهنوردی ایران, لیلا اسفندیاری چه عظمت و شگوهی در دل و روان خود احساس میکند.مستغنی میشود اعتلا مییابد, و گویا سرشار از طراوت و باکی. مترنم ازسرود رهایی,از آلایش روزگار و در سکوت تنهایی, به اوج افتخار نایل می شود. و هیچگاه تنها نیست. تنها مائیم که غرق در غرور و نخوتیم.

تا بیاموزیم وارستگی و آزاد زیستن را.و مشق کنیم حریت را. و به جان و دل بنگاریم عزت نفس داشتن را. و تهی گردیم از خویش. و فرا گیریم مناعت طبع.و استوار زیستن را و آزاد اندیشیدن را.

یار مفروش بدنیا که بسی سود نکرد       آنکه یوسف به زر ناسره بفروخته بود.

تمکین از رهنمون افتخاری, و بریدن از دوستان و همنوردان و همشهریان نه افتخار است. بل خاریست خلیده در پای دوستان. دوستانی که نه خوارند. بل خارند در چشم کژ اندیشان.

مطالب مربوط را می توانید در سیایتهای ذیل ملاحطه فرمائید.

http://www.fatehanekhorshid.blogfa.com/

http://www.fatehanekhorshid.blogfa.com/

http://www.mishan.blogfa.com/

[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/٤ ] [ ٦:۳۸ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه