کوهستان

 

روزهای رنگانگ پائیز به ویژه آبان ماه که طبیعت در منتهای تلون و دگرگونی است.

دیگر از نغمه شور انگیز بلبل عاشق بهاران خبری نیست , و سکوت معنی دار و وهم انگیز پائیزی خواب و سردی زمستان را با گامهای سنگین خود  با آواز زاغ و زغن طنین انداز می کند.

پائیز یاد آور حزن انگیز کوچ و انتقال کوهمردانی و یارانی از کاروان زندگی است (شادروان فریدون اسماعیل زاده,روانشاد حسین طالبی مقدم,زنده یاد خلیل عبد نیکویی) که در طی چند سال اخیر؛ به دیار باقی شتافتند و ما نیز بزودی از پی آنها خواهیم شتافت و به وادی خاموشان خواهیم پیوست.

مهر ماه سال 82 یاد آور صعود به آرارات در معیت دوستانی جدید بود. آشنایی رسمی ,همراهی و همنوردی با دوستانی جدید؛چون زنده یاد جواد موجود پناه و صادق قربانی.

پیشۀ جواد موجود پناه زرگری بود,  و کوهنوردی را در سال 1380 با همنوردانی از همکاران محترم صنف طلافروش بطور رسمی آغاز کرد و در سالهای بعد پس از شرکت در دوره های آموزشی ؛کوهنوردی فنی را  در بیستون و علم بطور جدی ادامه داد و ضمن صعود موفق مسیرهای مختلف بیستون , موفق گردید, مسیرهای هاری رست اعلایی؛فرانسویها و لهستانیها را در علم کوه صعود نماید.اسامی کوه نوردانی که اغلب با ایشان همراه و همنورد بودند . و می توان از آنها یاد کرد, به ترتیب اهم فعالیتها1- آقای صادق قربانی2-حمید دیداری3-امیرحسین قویمی هستند.

مرحوم موجود پناه علاوه بر صعود تمام قلل خط الراس کوهستان الوند در چهار فصل سال موفق گردید قلل اشترانکوه ,دماوند, علم کوه, سبلان, دنا و زرد کوه را به دفعات صعود نماید.ایشان انسانی کم حرف و موقر و سخاوتمند بود. و جهت گذران زندگی و معیشت خانواده خود فردی کوشا بودند و در آبان سال گذشته , در کمال صحت, بدون هیچ گونه عارضه ای در اوان جوانی با داشتن یگانه فرزندی نوزاد چشم از جهان فروبستند.

یاد و خاطر شان گرامی ؛ و روانش شادباد.

[ شنبه ۱۳٩٢/٩/٢ ] [ ۳:٠٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه