کوهستان

 سنگ کشتی آقای حسین محمدی و آقای رضا شریفی و فرزند ارجمندشان .
 در شهر اکباتان و کوهستان الوند ,سنگ کشتی:  به مثابه مامن و بار اندازی است که, از دریای متلاطم و مواج زندگی, در کنارش؛ دمی بیاسایی و کشتی وجود را در ساحل امن لنگر اندازی و بغنوی و دوستان همنورد را بخوشی و شادی ببینی. و سختی و   حلاوت نوردیدن  صخره و کلاهک را با پله رکاب و  طناب و اسلینگ  در سایه سار سنگ و طراوت صحن چمن  و صفای چشمه و ترنم  رود و جویبار  بچشی و لحن پر مهر و جانفزایشان را بشنوی ؛ و از کسرت به وحدت بگرایی و  برسی.

گرچه در این زمان دیگر از صعودهای  رسمی مشترک؛ خبر و رنگ و بویی نیست! اما کشش و جاذبۀ طبیعی سنگ کشتی,و مسیرهای گشوده شده به  عشق و به مهر, بر روی یکی از آن دو قطعه سنگ بشکسته ز هم. نه تنها افراد مختلف از گروهها و باشگاهها را  از هم  دور نمی سازد  و جدا نمی کند؛ بلکه شهروندان شهری را که پیشینۀ چندین هزاره قدمت مدنیت را  در سابقۀ ژنتیگی خود در نمادی از وقار و صلابت و استقلال شاهانه؛ که چشم بر هیچ در, و سر بر هیچ آستانی ندارند.بلکه ایستاده؛ دست بر زانوی خویش و  قائم بذات, و مستغنی از غیر,بر سریر شهریاری و سیرت درویشی خویشند . آنچنان مجذوب و واله و مست و شیدای ساحت دلربای سنگ کشتی می شوند؛ که دیگر فاصله ها و مراتب ظاهری را به یک سو نهاده. به گرد آن, به اشتراک از آنچه می دانند و می دارند,به اتفاق سوا از هر گرایش و تقید؛ به استراحت  و تناول و  تمرین  در کنار یکدیگر می پردازند. بخوشی و مهرورزی.

سال گذشته دوستان آوانگارد  بدون هماهنگی و قرار قبلی با حضور اتفاقی دوستان همنوردی از باشگاه کانون ,در کنار سنگ کشتی مواجهه شدند و روزی مملو از نشاط و فعالیت هماهنگ و بخاطر ماندنی را سپری نمودیم. و در آدینه گذشته نیز  سعادت  دیدار و تمرینی مشترک  را با آن دوستان عزیز و ارجمند مجددا  بطور اتفاقی باز یافتیم . که از هر لحاظ بسیار مفید و  موجب خوشحالی و مسرت گردید.

آقای حمید اشرفی در حال حمایت نفر

دیدار با آقای رضا شریفی  رئیس و سربرست محترم گروه  کوهنوردی خوب و فعال  یاران همدان در کنار سنگ کشتی.

 

اکبر مرادی

شریف عباسی و احمد خلیلی

علیرضا ملک محمدی

باز هم سنگ کشتی !

[ چهارشنبه ۱۳٩٢/٤/۱٩ ] [ ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه