کوهستان

قریب چهل روز از آغاز انتصاب هیئت جدید کوهنوردی,(برای مدت سه ماه) توسط مدیر کل محترم تربیت بدنی استان همدان جناب آقای سید عبدی افتخاری نمی گذرد. و علیرغم مشگلات عدیده مبتلابه, شاهد رخدادادهای  غیر منتظره شتابزده ای در عرصه کوهنوردی شهرمان هستیم,که بی درنگ هر ذهن و فکری را مشوب و به خیال و اوهام می اندازد.,که چه اتفاقی رخ داده ؟آیا تمامی معضلات حل شده! اعتبارات مالی تامین گردیده؟ و رایحه هوای مساعد وزیدن گرفته؟ شرایط مستعد صعود است!خدا را شکر و سپاس. پس چرا تعجیل و شتاب؟اهداف را معین کنید!.برنامه را تبیین و روشن نماید! تا ضریب هر سهو و خطا صفر گردد. بگذریم... از ابتدای جلوس هیئت منتصب.سایت اینترنتی آن نسبت به درج تعداد10پست خبری سعی و اهتمام  داشته. که قابل رویت است.


 اکنون با عنایت به نخستین نشست نفرات تیم در مورخه 13/4/1390 و انجام هماهنگیهای لازم. ملاحظه فرمائید فرصت کافی و مناسبی جهت برگزاری اردوهای آمادگی و انتخاب افراد شایسته وجود داشته است. که از شنیدن متن خبر  گسیل تیم به کورژنفسکایا به تاریخ 1/5/1390 یکه نخوریم و متعجب نشویم. و بدین گونه شاهد ادامه  سناریوی لج و لجبازی با هیئت مستعفی حمید رضا اولنج نباشیم. و باعث یاس و دلسردی جوانان نگردیم.آیا به صرف تجویز برنامه برون مرزی از سوی مدیرکل.چنان عنان گسیخته و بی محابا بدون تامل. و اتکا به خرد جمعی سراسیمه از حول حلیم باید به دیگ افتاد. و اعتبار و کیان افتخار آفرینان این استان را به مخاطره افکند.  البته خالی از لطف نیست به تمثیل و کنایه سری به اردوی آمادگی باشگاه کوهنوردی و اسکی آلپ تبریز بزنیم و مراحلی از نحوه ی تمرین آمادگی آنها را شاهد باشیم.

و به خویش آییم و به هویت و اعتبار خود احترام بگزاریم. و مستمسک بازیگران نباشیم. و از خاله خاله بازی در هیئت کوهنوردی استان بپرهیزیم. و دم را غنیمت دانیم که این مراتب اعتباریست و عاقبت کار خویش را نیکو بنگریم. و عبرت بگیریم.

در گزینش و انتخاب و اعزام تیم هیمالیانوردی به گورژنفسکایا در تاریخ 3/5/90 .برای هر شهروند علاقمند به کوهنوردی. پرسش هایی را به ذهن متبادر و مطرح می سازد.(بعنوان مثال)

1-نفرات و اعضای تیم منتخب! متشگل از چه تعداد و اسامی آنها چیست؟

2-سرپرست و مدیران فنی چه کسانی هستند؟

3-نحوه اطلاع رسانی به هیئتهای شهرستانی کوهنوردان. و باشگاه ها و گروههای کوهنوردی از چه طریق و به فاصله زمانی مناسب انجام شده.؟

4-در ابتدا چند نفر ثبت نام نموده. و جند نفر شرکت کردند؟

5-اردوهای تمرینی و انتخابی. در چند مرحله و در کجا انجام شد؟

6-کادر فنی متشگل از مربیان, اردوها چه کسانی بودند؟

7-  رئیس کمیته هیمالیانوردی هیئت فعلی کیست؟

8- رنج سنی تیم اعزامی را اعلام فرمائید؟

9-_( نرم تست آمادگی جسمانی افراد تیم) از کدام متغیرها سنجش بعمل آمده؟

10 نتایج سنجش و رتبه احرازی نفرات تیم قابل رویت و ارائه است؟

11- حهت اعزام تیم از سوی فدراسیون و شورای برون مرزی آیا هیچگونه مجوزی اخذ شده است.!!؟

12- هزینه های جاری از کجا و از سوی چه کسانی تامین شده. و آیا هیئت اسپانسری دارد.؟

 ماحصل انجام چهار مرحله برنامه برون مرزی هیمالیانوردی مستقل استان در سالهای گذشته. منتج بکسب نتایج بارز و ارزنده جهت ارتقای فنی جایگاه کوهنوردی استان به منظور پذیرش و یا شرکت در اردوهای هیمالیانوردی تیم ملی فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران گردید. قطعا خیر .توضیح اینکه ( بغیر از آقای امین معین)........

از دیگر موارد آیا  پنجمین تیم مستقل هیمالیانوردی استان که با هزینه های دولتی اعزام میگردد دارای این ویژگی هست. تا در آینده شاهد شگوفایی استعدادهای چون جلال چشمه قصابانی و حمید رضا اولنج باشیم.!!؟

و در خاتمه چرا در امر گزینش و انتخاب و انجام اردوهای آمادگی از تجارب و حضور افراد زبده و ممتاز از مربیان و مدرسین مبرز فدراسیون همچون آقای محمد طالبی مقدم. و آقای ایرج جباری و هیمالیانوردان بزرگ تیم ملی جمهوری اسلامی ایران و فاتحین قلل هیمالیا که سرشار از اندوخته های گرانقدر و ارزشمندی هستند, هیچگاه از سوی مسئولین هیئت های شهرمان در هیچ برهه زمانی مورد عنایت قرار نگرفتند و از آنها به هیچوجه استفاده نشد. و صد افسوس ....

[ یکشنبه ۱۳٩٠/٥/٢ ] [ ٦:٤٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه