کوهستان

 مکن کاری که بر پا سنگت آیو    جهان با این فراخی تنگت آیو

 صعود مشترک با سایر همنوردان از مزیت برنامه های کوهنوردی است.به تعبیری این تعامل اجتماعی منجر به توسعۀ دوستیها و آشنایی با یکدیگر , و موجب خود شناسی؛و شناخت فردی و آگاهی بیشتر  در تحلیل مسائل می گردد.

هر چند در تعریف از کوهنوردی,آنرا به مثابه زندگی می دانیم؛ اما کوهنوردی فی نفسه در عمل فراتر از ساختار و قوانین زندگی است.ارتقاء توان و افزایش استقامت و پایداری از شاخصه های ویژه کوهنوردی بوده.و کوهنوردان در مواجهه با مشکلات آموخته اند؛با صبر و شکیبایی به مقابله رخدادها و حوادث بروند.


از این رو هر گاه سعادت و توفیقی یافتیم,به استقبال از همگامی و همراهی با دیگر همنوردان شتافته ایم. و این نیز موهبتی بس والا و نعمتی بزرگ است. که خداوند سبحان این توش و توان و صحت را به ما عطا نموده که در پیماش طبیعت و حضور در کوهستان با دوستان جدید و تازه,همراه و همنوردیم.و کوهنوردان در تعامل و معاشرت با یکدیگر, این فرصت را یافته اند که تجارب نو و افکار متفاوت را  بهتر بشناسند و به معرفت بیشتر و کاملتری نائل شوند.

بدنبال هماهنگی آقای مهدی محمد شاهی با پدر ویسی مبنی بر  اظهار تمایل و حضور تیمی جوان متشکل از اعضای محترم گروه آرش تهران جهت صعود به قزل ارسلان؛تیم یاد شده با دو دستگاه اتومبیل شخصی پنجشنبه شب به همدان وارد و با استقبال آقای ویسی در منزل ایشان مستقر شدند و در روز جمعه راس ساعت 5 و 30 دقیقه بامداد به اتفاق دیگر دوستان به وسیله 4 دستگاه خود روی سواری از همدان بسوی روستای سبز و خرم وهنان عزیمت نمودیم.

و پس از پارک ماشینها در انتهای جاده خاکی (در خانه ییلاقی ها, محل اسکان و اتراق عشایر وهنان)بسوی جانپناه فلزی  حرکت نمودیم. و با توقف و صرف صبحانه در جانپناه در ساعت 9 و سی دقیقه ضمن مشورت و هماهنگی با دوستان همنورد تصمیم بر آن شد از مسیر زمستانی قله را به اتفاق صعود کنیم. دوستان همنورد جوان ما تحت هدایت سرپرست  فهیم و متواضع خود آقای مهدی محمد شاهی بسیار فروتن ,خون گرم و صمیمی و توانمند بودند .

و با مشارکت در انجام کار تیمی در کمال ایمنی با شادی و انبساط خاطر قله را صعود کردند.و در طول برنامه با زحمات و راهمنایی و مساعدت آقای محمد ویسی , آقای سعید جهان آرا,و آقای احمد خلیلی روند برنامه بطرزی شایسته و مطلوب پایان یافت.

از دوستان ارجمند  که افتخار آشنایی و همراهیشان را داشتیم و متاسفانه نتوانستیم میزبان شایستۀ باشیم و امکانات رفاه و آسایش و پذیرایی آن عزیزان را فراهم نمائیم پوزش طلبیده و طلب بخشایش می نمایم.   

اسامی اعضای محترم باشگاه کوهنوردان آرش : -آقایان مهدی محمد شاهی 2-حمید تهرانی 3- مصطفی موسوی 4- امیر حسین شمس . خانم ها  5- فاطمه آقا جانی 6- نفیسه سلمانی 7-  مدیحه تهرانی  8- لیلا ثقفی.

 

 در کنار تیمی متشکل از کوهنوردان شهرستان کنکاور که در منطقه حضور داشتند.ثبت عکسی به یادگار.   

پی نوشت: مطلب بیشتری در این رابطه را در سایت وزین باشگاه کوهنوردان آرش, در اینجا ملاحظه بفرمائید.

صعود مشترک قله قزل ارسلان با گروه آوانگارد همدان

[ یکشنبه ۱۳٩٢/٤/٩ ] [ ٥:٤٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه