کوهستان

به صحـرا بنگرم صحـرا تو بینم    به دریــا بنگرم دریــا تو بینم.

بهرجا بنگرم کوه و در و دشت     نشان از قامت رعنای تو بینم.

 12 آبان 1391 در یک روز سرد پائیزی  به اتفاق دوستان همنورد جهت صعود به کلاه قاضی با دو دستگاه خودروی سواری به ییلاق عرب خان عزیمت نمودیم.


وزش باد  در طول روز همچنان ادامه داشت.خزان پائیزی صحن و سرای دیبای کوهستان را زرد و پژمرده ساخته بود. از رمه های گوسفندان و چوپانها و عو عوی سگهای آنها خبری نبود. اتراقگاههای چادر آنها سرد و خالی بود. از کودکان با نشاط  و زنان عشایر که دائم در حال کار و تکاپو بودند. جز سایه خاطری نشانی نبود.

.بانوانی که با سربلندی و وقار دوش بدوش مردان خود در تمام طول روز بار سختیهای روزانه و معیشت را بدوش می کشند.و مهربان و با سخاوتند. و در قاموس فرهنگ عشایری خود با نجابت فطری خویش بخشنده و  مستقل و مختارند.و این برداشتها همه, در مواجهه و روبروی با آنها از دریافتهای شخصی دیرین ماست.

سردی سکون و سکوت سنگین کوهستان,در نبود عشایر با صدای وزش باد بهم می خورد.دوستان همنورد با فاصله و کامهای استوار خود و ترنم نوای شادی بخشی با زمزمه و گفت گوی یاران با شادی و سرور مسیر را می پیمودیم. و سختیها و رنجهای راه ؛در همراهی دوستان به شیرینی و کامیابی مبدل می شد.

زیرا پیمودن کوه بی همراهی  دوستان همدل و هم نفس  دشوار و بی معناست.

در انتها صعود تندیس قله ؛ با صبر و شکیبایی دوستان عزیز درباد و سوز و سرما بسرعت انجام شد.

و اکنون که دیدار و همکامی و همراهیشان در کوهستان چون گذشته متصور نیست! رغبت  و تمایلی  چون گذشته جهت حضور و صعود کوهها نیست.

بیا تا قدر یکدیگر بدانیم      که تا نا گه ز یکدیگر نمانیم.

امیدوار چون گذشت دوستان همنورد عزیزم , آقای حیدری آقای محمدی و سید محمود اسدی را در کوهستان زیارت کنیم. و دوستان همگی شاد و سلامت باشند و در کنار و همراهشان باشم.

[ یکشنبه ۱۳٩٢/٤/٢ ] [ ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه