کوهستان

سرزمین کوهستانی ما  ایران است. و دامنۀ کوهستانها و کوهپایه ها محل تشکیل جوامع بشری , و کوهها رمز بقای جامعۀ مدنی بوده . و حفظ و صیانت از حریم و ساحت مقدس انها نه تنها بر کوهنوردان , بلکه  بر یکا یک افراد این سرزمین لازم و واجب است.منابع تامین آب, این مایه هستی بخش, بستگی تام  به کوه ,و کوهستانها دارد.

امروله کوه شکوهمند و زیبایی که دارای گونه های متنوع  و شاداب گیاهی است,و  صعود زمستانی آن دشوار می نماید. و خوشبختانه هنوز از تعرض دست سوداگران زمانه مصون مانده. و آثار زخم و جراحت و خراش چو ن شاه الوند بر دامنه و سینۀ آن آشکار و پدیدار نشده.و عاشقان الوند را یارای دیدن این همه ستم و بیداد نیست! و بداد خواهی و شِکوه  به سرا پردۀ دیگر کوهها شده ایم, چون مصلح و فریادرسی نیست.


 در پگاه گذشته با هماهنگی و برنامه ریزی دوستان همنورد,آقای سعید جهان آرا و دعوت از استاد عزیز و ارجمند جناب آقای عزت الله برق لشگری؛ و پذیرش و حضور ایشان ، برنامۀ بسیار عالی و جالبی را در معیت ایشان داشتیم. و از تجارب ارزشمندشان بهره ها بردیم. و از خط سبزو مناظر بدیعی که از بارشهای اخیرسرسبزی و خرمی چشم نوازی یافته بود , دل و جانمان را تازه نمودیم. و بر بلندای کوه با خلوت به نهانخانه دل به نیایش پدیدآرندۀ این همه شکوه و زیبایی پرداختیم, و خداوند را سپاسگزارم که توش و توانایی و توفیق داشتن این همه نعمات گوناگون را به من ارزانی داشت؛ که هیچگاه قادر نخواهم شد, از عهدۀ شکر آن بدر آیم.  

  

نمایی از روستای بردینه.

بیستون و پرو

شازده کوچولو (جواد زارعی) 

لاله های واژگون منطقه امروله. 

بر فراز قله امروله ,اسامی افراد نشسته از سمت چپ,استاد عزت برق لشگری,سعید جهان آرا,علی بیات,(دیار الوند)محمد ویسی,(پدر ویسی)جواد زارعی(شازده کوچولو) احمد خلیلی, و سعادتی و گودینی نفرات ایستاده.

به همراهی پدر ویسی.

کوههای منطقه سنقر .قلل قلاع و دالخانی که به وضوح دیده می شوند.

دوستان همنوردی که در کنار چشمه با آنها آشنا شدیم ,سعادتی و گودینی . در کنار پناهگاه امروله ,که نیازمند توجه و مرمت است.

جاذبه های طبیعی منطقه که با خیل شکارچیان دیگر, حریم امنی وجود ندارد.

استاد عزت برق لشگری.

علی بیات . روستای بردینه و محل توقف خودروها 

... مطالب  دیگری در این رابطه را در وبلاگ دیار الوند در اینجا ببینید...

[ چهارشنبه ۱۳٩٢/٢/٢٥ ] [ ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه