کوهستان

خوش زی,که زمانه غم نیرزد     اندیشۀ  بیش  و  کم   نیرزد

وزنش همه نیم جو  نسنجد      دادش همه  یک  ستم نیرزد

دلگرمی  روز  و  روشنائیش      با   سردی    صبحدم   نیرزد

گویی که:کم از کم ارزد آخر      نی نی؛غلطم که هم نیرزد

چند ماهی بیش از نصب تجهیزات تولید  انرژی برق خورشیدی بمنظور تامین روشنایی پناهگاه تازه تاسیس کوهستان کرکسین شهرستان اسد آباد نمی گذرد. هر چند در ابتدا مواردی را که به نظر اشکال می نمود! تلویحا متذکر گردیدیم.! اما نواقص موجود و عدم رعایت نکات ریز فنی در هنگام نصب پنل های خورشیدی  بر روی پایه هایی که استقامت و پایداری لازم را در برابر وزش باد و کولاک و همچنین طوفانهای شدید منطقه یال را به هیچ وجه نداشت، 


از بهاران کی شود سرسبز سنگ     خاک شو تا گل برویی رنگ رنگ

    سال ها تو سنگ بودی دلخراش         آزمون را یک  زمانی  خاک باش    

    مولانا

و هیئت شهرستان اسد آباد  نیز ضمن اعلام ناخرسندی ، بر این نکات اذعان داشته و از پذیرش و تحویل نهایی آن پروژه به لحاظ ایرادهای موجود تا رفع معایب پرهیز و خوداری نموده.. مع الوصف, در طی بر نامه های زمستانی و همچنین در نهم فروردین سال جاری که به کرکسین داشتیم ,متاسفانه شاهد تخریب تدریجی دست کم  5 صفحه خورشیدی از 9 صفحه موجود و همچنین سقوط  و انهدام کامل یکی از  پایه های لرزان و مرتعش بودیم .که در برابر ارتعاش و فشار شدید طوفان طراحی و مقاوم سازی نشده و تدابیر محافظتی نیر از جمله مهار نمودن آنها رعایت نگریده بود.

اکنون نیز اگر, این روند مستمر بی توجهی ؛ و عدم حفظ و نگهداری و مرمت و رفع نواقص موجود از سوی مسئولین کماکان ادامه یابد؛ قطعا در آینده ای نه چندان دور شاهد تخریب و اضمحلال کامل این مجموعه برق رسانی خواهیم بود؛ که به اعتباری می توان گفت  حاصل خون بهای دو تن از شهدای حادثۀ ریزش بهمن زمستان سال 90 می باشد, که از خزانه دولتی هزینه های احداث آن تهیه و تامین گردیده .

لذا ضمن اعلان هشدار به تمامی دست اندرکاران و مسئولین محترم. از جمله متولیان فدراسیون مربوط., شایسته است در جهت حقظ منافع کوهنوردی کشور مداخله نموده, و این تاسیسات با ارزش را ؛که در خطر نابودی کامل است حفظ نمایند.     

 آقایان عرفان رضاپور ؛ و مسعود عسگری

صعود و عبور از گرده کرکسین ؛ در پس زمینه عکس کوههای قزل ارسلان و دائم برف بخوبی دیده می شود.

آقایان ؛ امیر احمدی و مسعود عسگری و عرفان رضاپور.

نصب لوح یاد بود بر فراز کرکسین , بزرگداشت یاد و خاطر سعید فریدونی و محمد رضا مطلبی . از سوی اعضای محترم باشگاه باران.

آقای سعید جهان آرا.

باغهای روستای وهنان , در دامنه کوه زیبای کرکسین

باغهای وهنان و کوه قاف.

مطالب قبلی در این زمینه  _ .تجهیز پناهگاه کرکسین اسد آباد به انرزی برق خورشیدی 

 پی نوشت : دوست عزیز و ارجمندمان جناب آقای عبدالله حاتمی آن انسان با اخلاق و سخاوتمند  در غم و اندوه جانکاه فقدان یار و همسر فداکار و مهربانش داغدار و عزادار است؛ و به سوگ نشسته.لذا ضمن اظهار تاسف و تالم و عرض تسلیت, و همدری با ایشان از خداوند, علو مراتب؛ و طلب رحمت ,برای شادی روح آن مرحوم,و صحت و شکیبایی برای آن خانواده بزرگوار خواهانیم.

شعر : از نظامی .

   نحوه ساخت پنل خورشیدی  

 کاتالوگ و نقشه و روش نصب سیستم برق خورشیدی

 مدرسه ای سبز با پنل های خورشیدی

[ یکشنبه ۱۳٩٢/۱/۱۱ ] [ ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه