کوهستان

رفیق مهربان و یار همدم      همه کس دوست می دارند و من هم .

مراد ازحرکت و سیر و گذار از فراز و نشیب کوهها چیست؟ ماجرا جویی؟ یا هموار نمودن مشگلات روزمره زندگی ! ؟.... کیتی است کی پذیرد همواری! و یا اینکه دوری از پریشانی و پلشتی و تفرقه , و گریز ار کثرت بسوی وحدت.

 دامنه کوه را اگر به مثابه قاعده ای مفروض مخروطی تصور کنیم , و صعود و بالا روی را بر حول محور آن , بر راس قاعده , که همانا بالاترین مرکزآنست , ناگزیر ما را از حیطه کثرت , به کانون وحدت هدایت می نماید. و اگر در این پیمایش با همرهان و دوستانی معاشر و هم قدم  باشیم. بر رهیابی به ژرفای معرفت  رهنمون , خواهیم شد.


مشغله های گونان گون , بضاعت اندک و فرصت محدود و توش و توان ضعیف همه در کاستیهایمان موثر است. و اینکه چه  بگویم و بنویسیم! که ارزشمندترین سرمایه هستی انسانی یعنی عمر و وقت عزیزان را بیهوده تلف نکنم. و یا اینکه, دلی را ندانسته آزرده سازیم.

با پیام آقای مهندس مسعود عسگری مبنی بر حضورکوهیار عزیز و ارجمند آقا فرید صدقی و دیگر دوستان  و همنوردان خوب مهابادی در شهر همدان و کوهستان الوند, دوستان وبلاگ نویس و تنی چند ازکوهیارانیکه در صعود قلم در شهرستان مهاباد حضور داشتند به جهت دیدار و همراهی با دوستان عزیز مهابادی در برنامه مشترک صعود به الوند فعالانه شرکت جستند و برنامه ای ماندگار و روز بیاد ماندنی را به اتفاق رقم زدند.

گرچه نتوانستیم به پاس خدمات و میهمانوازی بزرگوارانه دوستان کانون اوراز و دیگرهمنوردان مهابادی؛ از عهده پذیرایی از آن عزیزان بر آئیم . اما روزی سرشار از پویایی و دوستی و اعتلا و فعالیت در الوند در گنار آن عزیزان داشتیم.گرچه چشم به انتظار دیدار؛ با روانشاد کاک مصطفی یاهو و سرکار خانم آرزو احمد ی را داشتیم. اما دور کیتی درنگ ندارد. و فرصت بازبینی و دیدار نیافتیم. ضمن عرض تسلیت مجدد و آرزوی شکییبایی برای خانواده معظم فقید مرحوم  مصطفی یاهو. از درگاه خداوند متعال خواهانیم ؛ روح و روانش را شاد و در بهشت مینوی خود جاویدان سازد.

بر فراز قله الوند

رها و آزاد , صمیمی و شاد و یگانه بر فراز قله الوند باستانی.

فرود از قله


غار عابد

سنگ ضربدر.

دیگر گزارشها را در وبلاگ دوستان عزیز  در همین رابطه ملاحظه بفرمائید:

تقسیم مهربانی بر فراز الوند

 تسلیت به دوستان مهاباد

 

[ چهارشنبه ۱۳٩۱/۱۱/٤ ] [ ٤:٥٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه