کوهستان

یاد آوری ؛ یاد و خاطر بزرگمردان و بر لب و زبان جاری نمودن نام پاک آنها دل و اندیشه و ضمیر ما را روشن و تابناک می گرداند, روانشاد جهان پهلوان تختی از نوادر بزرگ مردان ایران زمین است؛ که گذشت روزگار و اعصار گرد و غبار فراموشی  بر اذهان  مردم نیفکنده, بلکه بر فروغ  و تلالو چهره ای ماندگار او نزد مردمان افزوده است. شنیدن نام او چون اتصال به ظروف مرتبطه ایست که ما را به عالم علوی مرتبط میسازد.جهانی ورای دنیای مادی امروز ما , که بی رنگیها اسیر رنگ  دو رنگیها شده اند.

استاد عیوضی از راد مردانی است که در سیر طریق فنی و معنوی پیشتاز و ماندگار است . و رهروان را به سلوک علمی و معنوی  در راستای یکدیگر رهنمون می سازد.از اینرو به مناسبتها و حال و مقال هر فعالیت و در زمینه های اجتماعی مباحثی نغز را ارائه می فرمایند. و پست ارزشمند اخیر ایشان نیز از این دست مباحث پر محتوا و فاخر است.

به سوگ باغی نشسته ایم که در بهار، برگ از شاخسارانش فرو افتاد و خزان دید.به سوگ غنچه گل سرخی که آفتاب ندیده در نیمه شب پرپر  شد.به سوگ سحر،سپیده،شفق،شهاب آری به سوگ پهلوان غلامرضا تختی نشسته ایم.

 

 
به چهره معصوم و پهلوانانه او اگر با دقت بنگرید جز صفا ، یکرنگی،  فتوت و جوانمردی چیزی به دست نخواهید آورد.با این قد و قواره ۹۰ کیلویی او را به جنگ غولهای ۱۳۰-۱۴۰ کیلویی فرستادند تا بلکه از اعتبار ، عظمت و بزرگی او در نزد ملت بکاهند ، غافل از اینکه محبوبیت و شهرت جهان پهلوان ربطی به پیروزی ها و شکستهای او ندارد.
 

قهرمان المپیکی که حتی گرمکن مندرس را با افتخار به تن می کرد تا با تمام ذرات وجودش برای اعتلای نام وطن کوشش کند و در آن سوی آبها برای ایران و ایرانی کسب شهرت و اعتبار نماید. 

خدایش بیامرزد که به راستی همیشه او را اسطوره جاوید ورزش باید نامید.

سوگ تختی

دریغا که مهر جهانتاب مرد

و زان در تن زندگی تاب مرد

سرافراز سروی همه بار و برگ

در این خشکسال تنک آب،مرد

.

.

.

تهمتن ز رخش تکاور فتاد

جهان شد به کام بد اختر شغاد

     *    *      *

برآمد خروش از دل مرد و زن

که در خاک شد مردمی را وطن

دیماه ۱۳۴۶-استاد بهزاد  

منبع خبر : سایت وزین استاد عیوضی

 http://www.bagher-eivazi.com/post-421.aspx

 

 

 

 

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/۱٠/۱٩ ] [ ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه