کوهستان

در گریز, از پلشتی ها و پریشانی  روزگار! و اجتناب از جدایی و افتراق  یاران و رهایی از کنج عزلت و پریشانی ؛ به دامان و سراپرده کوه رفتن؛ دقایق و لحظاتی را فارغ از روز مرگیها شدن, همراه و همگام با اساتید و بزرگان و پیشکسوتان و دوستان و رهروان همدل مهربان در هوایی پاک و روح بخش و فرح افزا گام نهادن بر پرنیان سپید زمستان و نظاره گر درخشش و تلالو  پرواز الماسهای فراز خط الراس که بر سر مشتاقان و زائران کوه می بارید.

 


در سپاس از توفیق الهی که نصیبمان شد ؛ و کوهستان به رهروان بار داد. به  همراهی و در سایه کانون مهر و محبت کوه بانوی بزرگ سر کار خانم لیلا صالحی  و همنوردان فهیم و با عاطفه ایشان ازسرزمین و دیار سامان نعمتی (شهرستان قروه) و در معیت استاد عیوضی و همسر گرانقدر و عالی تبارشان در پیمایش مسیر , و صعود به کوه زیبا و استوار و پر ابهت پریشان , که تداعی قرابت و خویشی, و شباهت نزدیکی با ارتفاعات  هیمالیا دارد . بدور از پریشانی و همه کمی و کاستیهای زمانه , روزی را فعال و پر نشاط, قرین کامیابی و خاطری مجموع داشته باشیم. 

در آن روز فرح انگیز و فرحبخش هوای کوهستان  قروه که چکاد و ستیغ  ستبر و بر افراخته آن از قرابت و خویشی دیگر کوههای جهان خبر می داشت ,که این پیوند و سیما  و اتصاف در ظاهر به بخشی از قلل مرتفع هیمالیا شباهت کم نظیری  دارد. در نواخت و پذیرایی دوستان گروه محترم کوهنوردی قاجر؛ صعودی زیبا و بیاد ماندنی در صحیفه ی خا طراتمان افزوده گشت و بیادگار ماند.

 

کامبیز اقدامیان و همسر محترمشان. زوجی که روح و روان و قلبی مشترک و دلی با صفا و بیوندی مستحکم  و استوار چون کوه دارند.

نمایی از دالخانی از فراز پریشان.

 کوهیار محمد ظاهری جوانی   استوار و با اخلاق  و کوهیار مهدی عباسی شکیبا و متین .که ره گشای ما در این برنامه بودند.

سید محمود اسدی-امیر احمدی-محمد ویسی-استاد عیوضی و همسر محترمشان.

 استوار و سر بلندی ای کوه.

بانو عیوضی. توانمند و بایدار.

 بانو صالحی و فرزندشان آقا مشتاق و استاد عیوضی در  راه صعود به قله

مشتاق امیر و بانو صالحی

سرشتی مردمی و با صفا و چهره ای گشاده و مهربان و دستانی بخشنده.

 

 فرود در سایه سار کوه.
گزارش تصویری(قله پریشان قروه)

 


 

[ دوشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٠ ] [ ٥:٥٤ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه