کوهستان

شادروان استاد محمود اجل بی شک نخستین پایه گذار کوه نویسی به سبک و سیاقی

شیوا  و بیانی دلچسب با مضامینی دلنشین در گزارش گونه هایی مختصر و مفید  به معرفی کوهستان و برنامه های کوهنوردی می پردازد. 

 در جملاتی شیرین و خواندنی  از نحوه و چگونگی انجام برنامه های متنوع کوهنوردی در سراسر کشور ایران می پردازد. بخصوص در مورد معرقی  و شناسایی جاهای مختلف و روابط  مردمان و اشاره  به موارد انسانی به زیرکی و تیز بینی تابلویی را در برابر دیدگان خواننده ترسیم می کند.

بخشی از دست نوشته های بسیار ارزشمندی را که ملاحظه می فرمائید, از مجموعه گزارشهای  شادروان استاد محمود اجل است که در تمام دوران کوهنوردی پر بار خود در  تعامل و ارتباط با کوهستان جامعه و مردم و همنوردان و آموزش مسائل فنی؛ گزارش گونه هایی با قلم شیوا و بیانی رسا و دلنشین به ره پویان این عرصه هدیه نموده . و توسط دکتر حلیمی از کوهنوردان قدیمی همدان با امانت داری به اصل نگارش و متن نسخه اصلی نوشته های استاد اجل را با خطی خوش و زیبا  نگاشته و باز نویسی نموده و جهت استفاده عموم به اهتمام و مساعی انجمن کوهنوردان ایران که در راه اشاعه فرهنگ غنی و متعالی کوهنوردی ایران در طی چند ساله اخیر کامهای بلند و موثری را بر داشته و پیموده؛ این مجموعه دست نوشته های استاد در قالب یک سی دی تهیه و تکثیر یافته و در اختیار علاقمندان و مشتاقان قرار گرفته است.


 


در این زمان که بنده در رکاب و خدمت دوستان همنورد عزیز که همه خان و از اعقاب خوانین بزرگ و خان زادگان بلافصل هستند. از این گونه حاتم بخشی و کرامات و عنایت خاصه ابدا نشان و خبری نیست!

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/٩/٧ ] [ ٥:۳٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه