کوهستان

 بدر نامی که در فرهنگ اجتماعی جهان بشریت شان و منزلت و جایگاهی بس والا و مقدس دارد. از بیان صفات بی شماری که  نام پدر ایجاب می کند و مبین آن است زبان و قلم ناتوان است.

 استاد محمد باقر عیوضی در تابش مهر و فروغ  سیمای سخاتمندش نگاهی عاشقانه و آگاهانه به مسائل انسانی و عالم کوه و  سنگنوردی داشته و دارد؛ و در دستانش چراغ و مشعلی فروزان از هدایت و حمایت و راهنمایی است.


گر چه در سیر روال سیتم معمول؛ بیوند عاطفی و فنی در بین نسل جوان و پیشکسوت از جایگاه متعارف تنزل یافته و بهرمندی مطلوب از تجارب گرانقدر آنان دچار وقفه گردیده؛ اما هیچگاه پدران فرزندان غافل خود را از مهر و توجه فراگیر خویش محروم نمی سازند, و عنایت و لطف انان الهی و سرمدی و جاوید است.


 

به تبع این مسلک و مرام والا در  زمانیکه هر گونه فعل و انفعالی مبتنی بر اصول مادی و سود و زیان است. این بار نیز استاد به رسم یاد آوری و باز نگری به مسائل اخلاقی و فرهنگی و تلنگری به اذهان عمومی عرصه کوه نوردی ؛مسیر تازه و نو که به اعتباری بلندترین مسیر گشایش یافته در خط الراس الوند است به ره بویان این وادی هدیه نمودند. تا بیوند ها و مودت بیش از بیش در دلها و نگاههای همه ما متبلور گردد.

مطالب کامل و افزونتر را در سایتهای جناب استاد عیوضی و  آقای ریاحی ملاحظه بفرمائید.

گزارش تصویری(قله کرکسین و نصب تابلوی شناسنامه مسیر پدر)

 کرکسین به روایت تصویر

 

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٢۳ ] [ ٤:٢۱ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه