کوهستان

دلهای انسانها در بین دو انگشت رحمت الهی است. و دلهای پاکدلان را به سمت و سویی متمایل می کند که در حوزه آگاهی ما نیست.اگر انسانهای  وارسته و مستقل و بی نیاز در عرصه گیتی نباشند؛چه جهان تلخ و تیره و سیاهی را باید به نظاره بیاستیم. ! اگر هر دم شاهد به کاسه  سفره افتان مشتی کاسه لیس دون صفت باشیم . اوج سپید  پرواز را در حضیض فرو افتادن آدمیت به چه یابیم.و معنای روز باز پسین را , بر خاک زمین چگونه ترسیم کنیم.؟عزت و پاکی و وارستگی و استغنا و انسانیت و مردمی را  در وجود و سرشت نادر مردمانی چون کیمیا , که دقایقی به نسیم روزگار می وزد و می بینیم . و , از یاد نام آن انسانهای شریف سرشار میشویم ؛ و تا بارگاه خورشید پال و پر می گستریم. نه چون  سیمرغ !بلکه پروانه ی بال و پر سوخته ایم.که تا بی نهایت پرواز بسوی او پر می کشیم.


چهره های تابناک کوه نوردی مزین است به سیمای نادر بزرگ مردانی که مرد دو , میدان فضیلت و انسانیت و کوه نوردی هستند.هر چند دنیا دریچه های اقبال و نوید بخشی را به روزنه های کور سوی بخل و تنگ چشمی محدود کرده و بهره مندی از محضر روشن آن کوه مردانِ دانش و پزهیز را برای همگان مسدود نموده است. اما موجب کساد بازار و عدم محبوبیت اجتماعی آنها نتوانسته اند بشوند.

گر شبپره وصل خورشید نخواهد    رونق و بازار آفتاب نگاهد

شادروان فریدون اسماعیل زاده و عزت الله برق لشگری از این تبار و خاندان با صلابت و پر اعتبار کوهنوردی این شهر و مرزو بومند.

که چون کوهستان, ستوار و پایدار,با وقار و متین بر تارک آسمان کوهنوردی درخشیده و خواهند درخشید. و یاد و نامشان بر دلها و جانها ماندگار, و بر زبانها جاری خواهد ماند.

 اسامی نفرات داخل عکس:از سمت راست.استاد عزت الله برق لشگری,روانشاد فریدون اسماعیل زاده , استاد نعمت اله اخضری.

تصویر: از مجموعه عکسهای  آلبوم , استاد اخضری.

[ شنبه ۱۳٩۱/٦/۱۸ ] [ ٥:۳۱ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه