کوهستان

شنیدن خبر تاسف بار  کشته شدن محیط بان منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر هر چند اولین و آخرین ضایعه ای از این دست وقایع تلخ و ناگوار نخواهد بود. اما حقیقت چیز دیگری است.

انسان محصول آموزش ؛ رفاه و فرهنگ اجتماعی است. نقص و خلل در ارکان تربیتی و تبعیت کور کورانه و تقلید صرف در تمامی زمینها و عدم کنترل  و هدایت و آموزش درست موجب انحطاط و ناهنجاریهای متفاوتی خواهدشد.


تصور می کنید ؟ چند سال از نصب کمر بندی ایمنی بر روی خوردروهای تولید داخل کشور می گذرد ؟ و چرا در چند سال اخیر با مداومت فرهنگ آموزشی و ارشاد و توصیه و در نهایت کنترل و سختگیری باعث گردید به النسبه تغییرات فاحشی در بکار گیری و استفاده از این ابزار ایمنی تحقق یابد.

بارها در کوهستان مواجه با تیر اندازی افرادی به ظاهر شکار چی بوده ایم. و چه بسا هر یک از ما نگران و هراسان شده ایم. اما آیا وظیفه ما در قبال این افراد چه می تواند باشد.در محلی که حوزه استحفاظی قانونی شکار ممنوع رسما اعلام گردیده؟ افراد محافظ و مسئوول مورد تعرض و کشتار واقع میشوند. در سایر نقاط بی دفاع و حریم چه خبر است؟  ایا تنظیم و کنترلی بر دارندگان سلاح بطور جدی صورت پذیرفته؟نفرات محیط بان و محافظان طبیعت بطور اخص نیرو و توان احاطه بر حوزه استحفاظی خود را دارند؟

هفته قبل در برنام ای که از تلویزیون بخش می شد. در مورد معرفی مناطق روستایی و عشایری و چگونگی و نحوه ی  فروش سلاح شکاری را در ضمن برنامه به نمایش  گذاشت .این مسائل باعث تشویق و ترغیب عامه مردم به داشتن ابزار شکار و خرید سلاح نخواهد بود.؟

از این رو بر مسئوولین است. با تدابیر جامع و مانع و با عزم و اراده راسخ نسبت به اعمال محدودیتهای قانونی و جمع آوری تسلیحات شکاری مجاز و عیر مجاز. با تجدید نظر و تنظیم روشهای متناسب با شرایط اقلیمی و طبیعی کشور اجازه حمل و استفاده و بکار گیری در موقعیتهای مناسب را تدوین و مرعی نمایند.

[ دوشنبه ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه