کوهستان

اشتران کوه بی شگ از زیباترین مناطق کوهنوردی ایران محسوب میشود. قلل سر به فلک کشیده عظیم زاگرس پس از دنا و زرد کوه بختیاری در این منطقه قرار دارد. و  به لحاظ  شرایط و ساختار صخره ای آن مورد توجه و اقبال کوهنوردان بسیاری از سراسر کشور است .خط الراس اشتران کوه در لیست برنامه های صعود اغلب گروههای کوهنوردی است. و به یقین فنی ترین مسیرهاست

طبیعت خاص اشترانکوه با قلل سرکش و رفیع در پای دریاچه گهر آنچنان آرمیده. که سختی و دشواری صعودش را با چهره ذلال آب نیلگونش سهل و آسان می نماید.


 

اعضای تیم بانوان به استعداد 11 نفر در سال 89  به همراهی تیم آقایان موفق گردید دماوند را از مسیر جنوبی صعود نماید.

و در ادامه فعالیتهای آموزشی هیئت جهت اعضای نوپای تیم بانوان تحت سرپرستی و آموزش مربی ارجمند جناب آقای محمد عسگری بختیاری. تعداد شش تن از خانم ها  موفق به صعود ب قلل اشترانکوه گردیدند.

تیم بانوان با راهنمایی و سرپرستی آقای بختیاری و همراهی سه نفر دیگر از  اعضای گروه محترم شادروان فقید خدایاری. راس ساعت پنج وچهل پنج دقیقه بامداد روز جمعه مورخه 13/3 /1390 از محل روستای تیون برنامه کوهنوردی را آغاز کرده. و پس از رسیدن به جانپناه گل گل در ساعت 10/30 دقیقه جهت صرف صبحانه  در حدود یک ساعت و ده دقیقه توقف و استراحت می نمایند.

در ساعت 11/40 دقیقه از محل  پناهگاه گل گل تیم کوهنوردی بانوان صعود را ادامه داده و با پیمودن مسیر پس از 3 ساعت و بیست دقیقه  فعالیت در ساعت سه بعد از ظهر در جانپناه چال کبود توقف و استراحت مینایند. و یکی از اعضای گروه اقایان به تنهایی قله سنبران را صعود می کند. پس از سپری نمودن شب در جانپناه چال کبود.ساعت 7/40 دقیقه روز بعد ادامه برنامه. ساعت 9/ 50 دقیقه  صعود به قله گل گل با موفقیت انجام میشود. واز انجا به سمت قله گل گهر حرکت کرده و ساعت 12/30 دقیقه قله صعود میشود.

 در ادامه  از بین دو قله گل گهر و ممبران حرکت به سمت پائین شروع و از طریق سیم بکسل نصب شده در مسیر سنگنوردی  پس از نصب سه کارگاه مسیر یخچالی را پیموده و در ساعت 20/30 دقیقه با آغاز تاریکی هوا  ناگزیر به توقف  و شب مانی در کوه میگردند.

صبح روز یکشنبه  15/3/1390 ساعت 7/30 دقیقه با برپایی و زدن دو کارگاه دیگر .مسیر را پیموده و در ساعت 10/30  با گذر و پیمودن یخچال با ورود به شن اسکی و طی مسافتی در ساعت 12 ظهر به محل آبشار رسیده تیم به منظور استراحت و صرف ناهار تا ساعت 14/50 دقیقه توقف مینماید. و در ادامه برنامه ساعت 17/20 دقیقه  به دریاچه زیبا و با شکوه  گهر میرسند.و پس از توقف و استراحتی گوتاه. در ساعت 19  پس از 4 ساعت کوهنوردی از دریاچه به سمت چشمه برنامه با موفقیت پایان می پذیرد 

اسامی سرپرست و اعضای تیم بانوان و همراهان

1-خانم زهرا آذر کمال

2-خانم کیمیا زورمند

3-خانم خدیجه حسینی

4-خانم رضوان بقائی

5- خانم پروین طاهری

6- خانم اله بختیاری

7-آقای سلیمان بغدادی

8-آقای امیر پیرمحمدی

9-آقای حسین قاسمی

10-آقای محمد عسگری بختیاری مربی و سرپرست تیم.

[ دوشنبه ۱۳٩٠/٤/٢٠ ] [ ٥:٢٧ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه