کوهستان

ای گرفتار خان و مان و عیال   دگر آسودگی خیال مبند.

هر چند کلام سعدی حجت بالغه است. اما اگر همه ی اعضای خانواده ای دارای مشترکات واحد و همه بهم مانوس و متحد باشند. دارای دیدگاهی, آرمانی و  پیوندی عمیق با یک ذوق و سلیقه بارهای زندگی را همگی بدوش بکشند  , و همه باهم یار و همراه باشند. چه گرفتاری؟ که در عین آسودگیند.


 بانو ؛ لیلا صالحی و همسر و فرزندانش همپا و همدل و همنوردند. و نشان از خاندانی بزرگ  دارد. تربیت یافته در خانواده ای از سلاله کوه و کوهنوردی و کوهنوردان دیرین و بزرگ. که عشقی آگنده از مهر و دوستی و یگانگی را با کوهستان به پیوتدی ناگسستنی در هم آمیخته و در زندگی خانوادگی و اجتماعی خویش استوار و به بهترین وجهی در هر دو زمینه آنرا به منصه ظهور در آورده. قرین موفقیت با بزرگواری و کرامت و متانت و نجابت ذاتی .بردبار و توانمند و مردمی. و ما به داشتن جامعه ای ایرانی که بانوانی بصیر و اندیشمند و متکی بخود از این تبار ,چون او دارد.قرین افتخار و مباهاتیم . و از هر گونه یاس و ناتوانی و شگست بیم نخواهیم داشت.

حضور دوستان با اهلیت و با صفا در کوهستان الوند از اقصا نقاط کشور عزیزمان ایران موجب آشنایی و همدلی بیشتر همنوردان و اعتلای کوهنوردیست.در زمانی که بنیانهای اخلاقی و آرمانی جامه به سستی و انحطاط گرائیده. و حتی پیشکسوتان بزرگ که به مثابه پیر و مرشد و پدر جامعه ی کوهنوردی هستند, بر اثر سعایت گژ اندیشان و سود جویان در مظان اتهام و در نوک حملات قرار دارند.و مشاوران و خردمندان به جای آب پاشیدن بر روی لهیب سوزان سوء تفاهمات و گله گذاری برخی افراد صاحب نظر در نزد اهل خانه و خانواده  کوهنوردی. مسئوولین بلند مرتبه را که به منزله پیشوا و عهده دار هدایت  و ارشاد و راهنمایی توام با بردباری و سعه صدر و تحمل از  شنیدن آرا مختلف باید باشند , تهیج و تحریک می نمایند. تا کشتی و ناخدا با هم شگنند و سرنشینان به گرداب مذلت و تباهی در افتند. و اعتبار و منزلت ورزشی فخیم کوهنوردی به نشیب تنزل و انحطاط فرو افتد. 

بنده بعنوان کوچکتری عضو از کوهنوردی که به تمامی مسائل جاری , دیدی فرا جناحی داشته ام. از مسئولین طراز اول فدراسیون تقاضا دارد با طمانینه و رفتاری آمیخته به وقار و رفق و مدارا به مسائل نگریسته و از خود سعه صدر و خویشتن داری  نشان دهند. و به یقین بدانند بزرگان و پیشگسوتان ؛ ( همه ی ما فرزاندان آنان هستیم.) و پدران هیچگاه بغیر از خیر خواهی و سعادت فرزندان خویش نمی خواهند. و ما خویش را گاهاَ از پند و تحذیر تلخ آنان بی نیاز ندانیم و به جان نرنجیم.بلکه با کمی صبر و تحمل زمان همه چیز را روشن خواهد کرد. و خداوند با صابران است.

تواصو بالصبر و تواصوبالحق.

 (إلا الذین آمنوا وعملوا الصالحات وتواصوا بالحق وتواصوا بالصبر)

روز و شب عربده با خلق خدا نتوان کرد.

شنیدن این مجادله ها  و استخفاف هویت اجتماعی کوهنوردی  ,کسی را بزرگ نخواهد کرد بهانه جویی عریضه نوشتن و دادگاه رفتن در شان کوهنوردی نیست ! که ما خود اینجا به رقابت نیامده ایم که به  داور بنشینیم

از هر که بگذری سخن دوست خوشتر است.

حضور  خانوادگی بانو صالحی و سایر همنوردان همراه شان از شهرستانهای قروه و صحنه که بنده و سایر دوستان همدانی با کمال افتخار در معیت و خدمتشان بودیم. برنامه ای  بسیار خوب و عالی را باتفاق در صعود به قزل ارسلان از  مسیر نرمال قیف موفق به اجرا شدیم. که حاوی خاطراتی بس شیرین از روزی سرشار از دوستی و صمیمیت و همدلی و همراهی بود.

بنده به سهم خود از حضور آن عزیزان تشکر می کنم.از سرکار خانم لیلا صالحی و همسر عزیز و ارجمندشان آقا مهدی و فرزند عزیزشان آقا مشتاق و جناب آقا کامبیز عزیز و همسر محترمشان از شهرستان قروه و سرکار خانم عزیزی از شهرستان صحنه و همنوردان عزیز و ارجمند از همدان آقای محمد ویسی و آقای حسین محمدی و آقای سعید جهان آرا  و آقای احمد خلیلی  و خانم حسینی  با سباس از محبتهای همه ی این عزیزان همنورد.

هر چند چون همیشه  نتوانستیم  به طرزی شایسته در خدمت دوستان همنورد باشیم.

مطالب افزونتر را میتوانید در سایت کومالیا تحت عنوان صعود به قله قزل ارسلان  ملاحظه بفرمائید.

 صعود به قله قزل ارسلان

 

 

 

[ یکشنبه ۱۳٩۱/٤/۱۱ ] [ ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه