کوهستان

 هر چند گذر ایام  داغ  و تلخی  فراق گلهای پرپر شده ی دو حادثه جانگداز ریزش بهمن , در کرکسین و تاریگ دره را در بهمن سال گذشته  از دلها و خاطره ها نزدوده و به فراموشی نگرائیده. بلکه, یادشان برای همیشه در کوهستان الوند ثبت و جاوید خواهد ماند.

اما که می داند ؟ از سوز و درد ماتم آن عزیزان ! بر دل و جان باز ماندگان چه می گذرد؟


این شبهای تاریگ بی ستاره اشگ خونین مادران و پدرانی که هیچکس ناله و ضجه خونبار آنها را نه دید و شنید. و فریاد و غریوی که در سینه ها شگست و خفه شد.

آی روزگار تحمل از بیداد تو چه سان یابد ؟ انکه عزیزی از دست داده. پدر بزرگی که در حال نزار پیری  ,  دوری جگر گوشه فرزندش او را بس نیست ؛ و زاری و های های   شیون گریه های شبانه دخت خویش و مادری را که فضای کاشانه را به ماتمکده ای  حزن آلود مبدل نموده چگونه تحمل کند.

حاجی عباس علی صوفی  در سن 86 سالگی ,پس از طی مسافتی  تقریبا سنگین از مسیر کوه کرکسین در پناهگاه جدید التاسیس در حال استراحت,در حالیکه آقای سهیل جمالی از کوهنوردان خوب و با اخلاق و همچنین نوه دیگرش  در کنار او هستند مشاهده می شوند.

حاجی عباس علی صوفی  86 ساله بر فراز  قله کرکسین پدر بزرگ شادروان محمد رضا مطلبی که در  زمستان سال گذشته به همراه تنی چند از همنوردانش  درحادثه بهمن کوه کرکسین , گرفتار شدند.و با سعید فریدونی , بر اثر ریزش بهمن به سرای باقی شتافتند. روح و روانشان در جوار  رحمت حق.

دامنه زیبای کرکسین

آری آن پدر بزرگ  سپید موی شکسته از گذشت سالها ,  به بلندای  رحمت الهی به آسمان و کوهستان تولا می جوید. و با کامهای استوار و مصمم خویش به دامن و فراز کوه می شتابد. در پگاهی تاریگ ؛ از پی طلوع خورشید . تا یادگار یاد جوان عزیز در خون تپیده ی خود را بر فراز کوه بپوید و بجوید.  

دیواره کرکسین

تصاویر از دوست عزیز و  همنورد هنرمند و مهربانم, آقای سهیل جمالی .  

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/٤/٦ ] [ ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه