کوهستان

ای آنکه غمگنی و سزاواری    وندر نهان سرشگ غم همی باری

از بهر  آن  کجا  برم  نامش     ترسم  ز  بخت  انده  و   دشواری

 

جهان چه تلخ بازیها دارد , و چه  بد کنش ستمگری است. آری چه روز ها و چه ساعاتی را که دلگیر  و خسته از بیهودگی های دنیا و دنائت پیشگیهای روزگار, در دفتر محقر و بدون پنچره  مدرسه البرز که فاقد نور و هوای تازه بود, در هنگام زنگ تفریح دل و جان رمیده خود را به طنین آهنگ صدای پر مهر او صفا می دادیم.و آن بزرگ مرد,آقای ستار هادی پور با کلام پر مهرش تمام خستگیهای غربت تنهایی  از اغیار را از جان ما می زدود.چهره باز و تابناک و بیان  گرم و دلنشینش عاری از هر گونه رنگ و ریا محفل یاران و احباب را قوام و روشنی می بخشید. از نادرترین افرادی بود که بدور از ملاحظات روزمره تنها وظیفه قانونی خویش را بر معیار انسان دوستی و حق خواهی بدور از اغراض مادی, در متابعت از پروردگار خویش انجام می داد .هرچند دیر سالی بود که از بازنشستگی وی سپری میشد, اما هنوز با انرزی و توان فوق العاده به کار مشغول بود تا زمانیکه متولیان و دارندگان امتیاز, آموزشگاه را فعال برپا داشته بودند. هر چند از ویزگیها و خصائل و اوصاف و سیرت آن مهربان بگویم,در این مجمل نمی گنجد. آقای ستار هادی پور از کوهنوردان پبشکسوت عضو گروه سینا بودند.که در اوان جوانی از طریق دوستی و مدرسه کار کوهنوردی را با آقای یوسف نجایی از هیمالیانوردان ومربیان پیشکسوت آغاز می کنند, بنا به عللی که از همدان منتقل می شوند,وقفه ای در ادامه فعالیتشان رخ می دهد.که بعد از مراجعت, در برنامه ها و فعالیتهای گروه کوهنوردی سینا سهیم و مشارکت داشتند.ایشان بدون عارضه قبلی پگاه امروز دوشنبه 15 اسفند ماه بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفتند و به دیار باقی شتافتند.

با ابراز همدری و عرض تسلیت به خانواده آن مرحوم و دوستان و همنوردان و اعضای محترم گروه کوهنوردی سینا از فقدان آن عزیز.از خداوند متعال شادی و رحمت برای آن فقید و صبر و بردباری و صحت و سلامتی باز ماندگان را مسئلت می نماید.

پی نوشت: مراسم تشیع شادروان ستار هادی پور امروز سه شنبه 16 اسفند ماه از مقابل منزل ایشان از شهرک مدرس راس ساعت 10 صبح انجام خواهد شد.در ضمن مراسم ختم و یاد بود آن مرحوم از ساعت 3 الی 5 بعد ازظهر امروز درمسجد شریف الملک بر گزار خواهدگردید.

 


[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/۱٢/۱٦ ] [ ٢:۱۸ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه