کوهستان

خیره آن دیده که آبش نبرد آتش عشق     تیره آن دل که در  او نور محبت نبود

دولت از مرغ همایون طلب و سایه ی او    زانکه با زاغ و زغن شهپر دولت نبود 

حافظا علم وادب ورز که درمجلس شاه_ هرکه رانیست ادب لایق صحبت نبود.

پگاه آدینه گذشته 29 بهمن ماه به همراهی دوستان آوانگارد پس از صرف صبحانه در پناهگاه شماره 1 میدان میشان,بسوی پناهگاه کلاغ لانه رهسپار شدیم.هر چند در آغاز, هوا نوید بخش یک روز ملایم و مطبوعی را داشت,اما شرایط به گونه ای با وزش شدید باد و توده مه دگرگون شد.

 


در بین راه تخت نادر به دوزخ دره با تنی چند از دوستان روبرو شدم و لحطاتی را به صحبت و احوال پرسی و گفتگو گذشت. و دوستان همراه  با فاصله زمانی,نفراتی در جلو و تعدادی هم پس از من در حرکت بودند. و به این ترتیب گروه ما به تناوب به پناهگاه کلاغ رسیدند. در حالیکه به تراکم مه هر لحظه افزوده میشد.از دوستان عزیز نفری که صبح با ما نبود از راه رسید و یکی از دوستان نیز عازم پائین شد.بچه ها با روشن کردن چراغهای گاز خود. مشغول به استراحت و آماده کردن بساط ناهار شدند و بنده به پیشنهاد آقای سعید جهان آرا بسوی قله کلاغ عازم شدیم .با عبور از گنار تیرکها از درستی مسیر مطمئن بودیم. و با قدری آرام شدن وزش باد و رقیق گردیدن مه, بسوی ابتدای مسیر صخره ای قله کلاغ رفتیم و کار صعود را آغاز کردیم .اما شدت باد و افزایش مه و یخ زدگی مسیر صخره ها ,ما را از ادامه صعود منصرف, به سمت پناهگاه مراجعت کردیم.در حالیکه اوضاع هوا بدتر شد. مسیر و رد پای ما را کولاک پوشانده بود. برای لحظه ای دچار تردید شدیم ! که مسیر درست است و یا از راه منحرف شدیم؟ با صدای زنگ تلفن همراه: و پشت خط آقای حسین محمدی, و اظهار نگرانی! و پرسش ایشان؟ که چرا دیر کردید؟ و در جواب وی که پناهگاه را نمی بیمیم. و دقایقی بعد در جواب سوت فوکس بنده!طنین ضعیف و منقطع سوت پدر قابل تشخیص بود. به سمت صدا تغییر مسیر دادیم. و سایه پدر و حسین جان را که بسوی ما می آمدند دیدیم.

 با این ماجرا بیاد یکی از دست نوشته ها و توصیه های ارزنده استاد عالیقدر محمد باقر عیوضی افتادم, که: دو سوت به همراه داشته باشید.

عکسهایی از صعود سال گذشته به کلاغ لانه به همراهی دوستان آقای محمد هادی رحیمی,و آقای سعید جهان آرا, که ایشان از مسیر قیف غربی و ما از مسیر نرمال بر روی قله بهمرسیدیم.

از فراز سوزنیهای کلاغ لانه,در میان انبوه متراکم ابر ,کوه بسیار زیبای خان گًرمز دیده می شود.

قله کلاغ لانه

از روی مسیر سوزنیهای کلاغ لانه در مرکز تصویر قله دائم برف و در سمت چب قله زیبای قزل ارسلان مشاهده می شود.

آقای سعید جهان آرا  در حمایت و در حال گذر از انتهای مسیر قیف منتهی به قله,با توجه به  سست و بودری بودن برف جهت تسریع در صعود از قطعه طنابی که ما به همراه داشتیم  و به سمت ایشان رها نمودیم .مشاهد می شوند.

که در آن شرایط صعود, از آن مسیر جدا کاری دشوار و طاقت فرسا بود.

بر فراز قله کلاغ لانه آقای محمد هادی رحیمی و اقای سعید جهان آرا

قله کلاغ لانه

[ دوشنبه ۱۳٩٠/۱٢/۸ ] [ ٥:٠۱ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه