کوهستان

 چهار چیز  مر آزاده را ز غم بخرد       تن درست و خوی نیک و نام نیک و خرد

هرآنکه ایزدش این چهار روزی کرد     سزد که شاد زید جاودان و , غم نخورد

 آقای مسعود علیپور از دوستان و همکاران و مربیان خوش خلق و آرام است, که با سعه صدر و تامل بی نظیر  در برنامه های طولانی مدت , مانند ( برنامه صعود به آرارات,درفک,.....)می تواند چون منی را تحمل کند. گرچه بنده با کمی صبر و شتاب خود موجب سختی و مشقت ایشان را فراهم کرده ام . آقای علیپور عضو و سرپرست گروه قدیمی زاگرس است, و فعلا در آنجا فعالیتهای اموزشی و کوهنوردی خود را دنبال می کند. با آرزوی توفیق و صحت و سلامتی برای ایشان  و گروه محترم زاگرس, موفقیت روزافزون شان را از خداوند بزرگ خواهانم.

با توجه به صعود بین المللی بزرگی که اخیراً در بهمن ماه توسط فدراسیون به دماوند به اجرا در آمد. مطلب مفیدی را تحت عنوانحیات دوباره کوهنوردی همدان  سایتگروه کوهنوردی زاگرس در پستی منتشر نموده اند که قابل توجه است.


صعود بین المللی دماوند که در بهمن ماه ۹۰ اجرا شد با تمام فراز و نشیبها و سختیهای صعود و.... علاوه بر یک صعود موفقیت آمیز پیامی برای همه بخصوص بچه های همدان داشت که هنوز هم همدانی ها  با تمام مشکلات پیش رو و حرف و حدیثها و حواشی جلودار کوهنوردی کشور هستند .هنوز هم آقا جلال -حمید آقا -آقا بهنام -خانم سلماسی و دیگر عزیزان و بزرگوارانی که هرکدام درزمان خود و به موقع حضور و مسئولیت خود منشاء خدمات قابل توجهی بوده اند سکان دار کوهنوردی کشور هستند .اگر تعدای از بچه های همدان امروز در عرصه کوهنوردی کشور الگو ی کوهنوردی سایر ین محسوب می شوند و با کمال اطمینان می توان سرپرستی یک یا چند برنامه کوهنوردی جدی را به آنها سپرد این توجه و اطمینان برآمده از تجربه و تلاش تمام عزیزانی است که در موفقیت و بالندگی  آنها سهمی داشته اند بزرگان و پیش کسوتانی که تعدای از آنها رخ در نقاب خاک کشیده اند و تعدادی دیگر از این عزیزان هنوز هم حضور پربرکت خود را در جمع کوهنوردان نمایان می سازند هرچند که بنابر دلایلی مورد بی مهری سایرین واقع می شوند . بیایید یکبار دیگر به همه جوانان و نوجوانانی که تازه پا به عرصه کوهنوردی نهاده اند بزرگان خود راآنگونه که شایسته اند  معرفی کنیم و از آنان به نیکی یاد کنیم .بیایید اختلافات جزیی خود را به مشکلات بزرگ تبدیل نکنیم . کسانی که اکنون در میانه راه هستند چند صباحی دیگر به جمع پیش کسوتان و قدیمی های کوهنوردی می پیوندند و آنوقت خود شاهد بی توجهی جوانان نسبت به خود خواهند بود و طعم تلخ این بی توجهی و نیش و کنایه ها را خواهند چشید . جمله معروفی است که می گوید : در خانه ای که بزرگ کوچک شود هیچ کوچکی بزرگ نخواهد شد پس بیاییم بزرگان خود را محترم بشماریم و همه با هم در رشد و پیشرفت و حیات دوباره کوهنوردی شهرمان سهیم باشیم ( توضیح : تصویر ابتدای پست مربوط به مراسم افتتاحیه صعود بین المللی دماوند به سرپرستی آقایان جلال چشمه قصابانی - حمید اولنج و خانم سلماسی می باشد)
[ پنجشنبه ۱۳٩٠/۱٢/٤ ] [ ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه