کوهستان

 مطالب وبلاگ خط الراس الوند,توسط آقای سجاد عزتی نگاشته و تهیه و تنظیم میشود.و از چندین جنبه  حائز اهمیت و اعتبار است.قریب 6 سال از آغاز فعالیت در زمینه کوهنویسی با طرز نگاه خاص و روش واقع بینانه, بدور از هر گونه تبلیغ  به خدمتی  که سر لوحه ی وبلاگ ایشان است بایبند بوده , و اهتمام نموده است.

بنده با درج بستی بسیار ارزشمند از وبلاگ خط الراس الوند ضمن معرفی وی .از سروران عزیز و بازدیدکنندگان ارجمند تقاضا دارد. ملاحظه فرمایند. 

گزارش صعود دیواره علم کوه

تا به حال دیواره علم کوه را هیچ خانم همدانی صعود نکرده بود . با این حال خانم ها افسانه کاظمی و طیبه توکلی تلاش هایی بر روی دیواره داشته اند که هیچ کدام منجر به صعود کامل دیواره نگردید .

مرداد ماه امسال تیمی از همدان به همراهی خانم رضوان سلماسی به قصد صعود به دیواره علم کوه به منطقه رودبارک عزیمت کرد . تیم روز چهارشنبه 18 مرداد در رودبارک مستقر شد . قرار بود فردای آن روز تلاش بر روی دیواره آغاز شود که به علت فوت آقای اصغر مهر پویا – کوهنورد همدانی – بر روی دیواره ، تیم به منظور احترام به ایشان و همکاری و همدردی با تیم مرحوم مهر پویا از اجرای برنامه منصرف گردید و به همدان بازگشت .


برنامه بعدی در اوایل شهریور ماه تنظیم شد و برای بار دوم تیمی از همدان به قصد صعود دیواره عزیمت مجوز . چهارشنیه 1 شهریور تیم در رودبارک مستقر شد. به علت کمبود وقت اعضای گروه موفق به گرفتن نامه برای اقامت خانم سلماسی در قرارگاه فدراسیون نشده بودند ، بنابراین مسولین قرارگاه نیز از ورود ایشان به داخل ممانعت کردند ؛ که انتظار می رفت مسئولین رفتار مناسب تری را در برابر اعضای تیم ملی از خود نشان دهند . به همین خاطر تیم مجبور به اقامت در خارج از قرارگاه شد . صبح روز دوم شهریور ، تیم در منطقه علم چال مستقر گردید . شب برف مختصری بر زمین نشست . جمعه سوم شهریور دو نفر از اعضای تیم به منظور آمادگی بر روی گرده آلمان ها تا نزدیک سنگ سماور صعود کردند . باز هم شب هوا گرفته و مقداری برف می بارد . با این حال برنامه صعود برای فردا – در صورت عدم بارش- قطعی می شود .

شنبه چهارم شهریور ،  تیم دیواره شامل آقایان ، ایرج جباری و احسان جباری ( سرپرست و مسئول کمیته فنی گروه کوهنوردی سامان ) به همراه خانم رضوان سلماسی عازم دیواره شدند . صعود از ساعت 7 صبح تا ساعت 40/5 برروی مسیر هاری رس به طول انجامید و اولین بانوی همدانی دیواره علم کوه را در مدت ۱۰ ساعت و ۲۰ دقیقه صعود کرد .

و این افتخاری است برای پیشکسوتان کوهنوردی ، مردان و زنان کوهنورد استان همدان و هم چنین جامعه کوهنوردی کشور که علیرغم بسیاری مشکلات هر روزه در اعتلای این ورزش مهجور از جان و دل می کوشند .

به امید موفقیت روزافزون برای خانم سلماسی و دیگر بانوان کوهنورد این مرز و بوم .

 

آقای احسان جباری

 

آقای ایرج جباری

 

البته این مطلب مربوط به سال ۱۳۸۵ می باشد.

 منبع خبر:سلطان کوهستان

 

[ یکشنبه ۱۳٩٠/۱۱/۱٦ ] [ ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه