کوهستان

دماوند , چیرگی نور بر اهرمن.

پیروزی خیر بر شر.

غلبه فریدون و کاوه اهنگر بر استیلای هزار ساله بیورسب مار دوش .

دماوند بندگاه ضحاک خون آشام.

دماوند قدمگاه آرش کمانگیر اسطوره ملی, حفظ تمامیت ارضی فلات قاره ایران زمین,و صیانت از حریم مقدس این مرز و بوم.امروز در ادامه ی همایش بین‌المللی صعود زمستانی به "دماوند" شاهد صعود تیمی ۳۵ نفره  متشکل از کوه‌نوردان زن و مرد که در بین آنها تنی چند از کوه‌نوردان خارجی هم حضور داشته‌اند،بودیم که‌ موفق شدند ساعت 13:15 دقیقه قله‌ی "دماوند" را در هوایی نسبتاً مساعد صعود کنند.

 نفرات اعزامی از استان همدان, در سه بخش شامل چهار تن از هیئت کوهنوردی استان ,دو نقر از پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واحد همدان.و دیگر اعضا , نفراتی که به همراهی فاتحین اورست, قهرمانان ملی, آقایان چشمه قصابانی و اولنج, که در نهایت در قالب یک تیم واحد رهسپار این همایش گردیدند.


اسامی نفرات و اعضای محترم تیم استان همدان بشرح ذیل

 1-آقای جلال چشمه قصابانی 2-اقای حمید رضا اولنج 3-آقای عباس دانشگر مقدم 4-آقای احسان جباری 5-آقای سعید جهان آرا 6- آقای مهدی اصلانی 7-اقای بهروز احمدی 8- آقای وحید زنگنه 9- اقای احمد خلیلی 10- آقای علی بیات 11- آقای کاظم زند 12-اقای مهدی اقامحمدی 13- اقای محسن طهمورثی.و بانوان محترم 14- سرکار خانم رضوان سلماسی 15-سرکار خانم لیلا ولی پور همدانی.که همگی در کمال سلامت, به غیر از دو تن از آنها موفق به صعود قله شدند.

علاوه بر اسامی دوستان عزیز و همنوردان ارجمند که ذکر شد. اقای بهنام جدائیان از هیمالیانوردان و مدرسان محجوب و توانمند همدانی سرپرستی تیم حمله به قله را در این همایش بزرگ و موفق عهده دار بودند. همچنین بترتیب اقای اولنج سرپرست فنی و اقای چشمه قصابانی سرپرست کمیته فنی همایش , و خانم رضوان سلماسی بانوی هیمالیانورد سخت کوش همدانی و فاتح اورست مسئوولیت سرپرستی فنی بانوان را داشتند.

با عرض تبریک و تهنیت به همه دوستان و سروران عزیز.

تندرستی و توفیق و اعتلا و پیروزی روز افزون کوهنوردان ایران زمین را از درگاه خداوند متعال خواهانم.

پی نوشت: طبق اخبار رسیده تمامی افراد در ادامه صعود و بازگشت از قله در بارگاه سوم مستقر و بحمدالله در کمال سلامتی هستند.

پی نوشت : با تشکر از اظهار نظر خصوصی خواننده عزیز و تذکر بجا و سازنده آن بزرگوار موارد طی کامنتی مندرج در دیار الوند تحت عنوان (تک چهره ای از دماوند ) بدین مضمون مندرج گردید.

سلام علی جان.

صراحت لهجه و تندی کلامت را که ویژگی مردمان اصیل همدان است,کاریش نمی توان کرد, بدور از مصلحت اندیشی و مماشات.خب اشکالی هم نداره.

در عالم خبر رسانی و شرایط خاص رسانه ای. این مسئله خود مشق است و به نوعی تمرین.رعایت ملاحظات اخلاقی و اغماض و ندیده انگاشتن بعضاً از  وقایع و رخدادها  و اظهار نظرها بنوعی از خصوصیات ژنتیکی ما ایرانیان است. در مقابل هم اگه سایرین بدین قواعد بایبند بوده و تمامی جوانب را مرعی فرمایند.

و انشاالله موجب رشد است و اینکه برای سخن گفتن خوب بیندیشیم و بعد اظهار نظر کنیم.

بگذریم (ایراد و اشگال از طرفین قابل برگشت است)

بنده نیز در خبر رسانی. دقیق همایش بین المللی دماوند  باید به دو مسئله اشاره و ان را اصلاح کنم  1- تعداد دقیق کسانی که از ارتفاع بالای 5500 باز گشته اند و قله را تا انتها صعود نکرده اند. از 2 تن به 4 نفر اصلاح می شود. و راجع به بانوی بزرگوار سرکار خانم رضوان سلماسی  که تا بالای ارتفاع 8000 هزار متری اورست  را صعود کرده و از افتخارات شهر و کشورمان است. و بنده ایشان را فاتح اورست عنوان کرده ام. و بعضاً با تذکر خوانندگان مواجه شدم . به دیده اغماض و بزرگواری خویش ببخشایند.

نظری در بین نیست بغیر از مهر و دوستی آمیخته به قدری هم تعصب همشهری بودن و دوستی همنوردان.

از خدا می خواهم همه ما را در بیمودن طریق راست و درست هدایت فرماید. و آقای علی بیات و سایر کوهیاران و همنوردان مجرد چون ایشان را  به عالم تزویج و ازدواج و تاهل  ترغیب و هدایت فرماید تا قدری نیز از تندی و گزنده بودن گلام علی عزیز در نتیجه ازدواج و مسئولیتهای آن کاسته و نفصان یابد

با ارزوی تندرستی و تبریک به علی اقا  و عشق وافر او به کوه و کوهنویسی که موجب رشد و ارتقای کوهنوردیست و تمامی سروران عزیز و ارجمند .

ببخشیم و ببخشائیم تا بخشیده شویم.

[ یکشنبه ۱۳٩٠/۱۱/٩ ] [ ٥:۳٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه