کوهستان

استان و شهر همدان از دیر باز مهد و زادگاه سنگنوردان بزرگی است.که به حق جایگاه بس رفیع و معتبری در عرصه رقابتهای این ورزش در سطح کشور و میادین بین المللی و آسیایی دارد.

یک تن از بانوان پر توان همدانی که در چند سال اخیر در مسابقات سنگنوردی کشوری خوش درخشیده, و عناوین برتر مختلفی را کسب نموده,سرکار خانم فائزه سلیمانی است.که در یک خانواده ورزشی زندگی می کند.خواهر ایشان از کوهنوردان, و همسرشان آقای شبیر بشیری نیز از قهرمانان ارزنده و با اخلاق سنگنوردی کشور است.

توفیق و موفقیت روز افزون این زوج قهرمان را در تمامی مراحل زندگی, از درگاه احدیت مسئلت دارد.


آقای شبیر بشیری, منطقه کیفی, محل تمرینات سنگنوردی طبیعی در شهر همدان

اقای شبیر بشیری, در حال صعود مسیری در منطقه کیفی,( تمامی تصاویر مربوط  به آلبوم فستیوال کشوری سنگنوردی منطقه کیفی همدان بهار 1389)

:: بانوی ایرانی (فائزه سلیمانی) اولین 5:13b در ایران +فیلم صعود

شاید اگر 5 مسیر معروف در ایران وجود داشته باشد یکی از انها بی شک مسیر صفحه در کرمانشاه است . این مسیر که رول کوبی و گشایش ان به نخستین سالهای پیدایش سنگنوردی نوین در ایران برمیگردد در سال 1372 توسط برنو کلمنت قهرمان سابق جهان/مربی و طراح فرانسوی در کلاسی در ان سال همراه با مسیر های ماشااله و ایران گیت باز گشایی و در همان کلاس صعود شد. مسیر صفحه را می توان دروازه ورود به بالاترین عرصه درجه کاری در سنگنوردی ایران قلمداد کرد. مسیری با 20 حرکت که دنیایی از قدرت و تکنیک در خود جای داده. خانم فائزه سلیمانی پس از صعود مسیر آلن(5.12cd) و مسیر ماشااله(5.12d). نعمت 5.13a دردوشکفت کرمانشاه و مسیر های فریدون 5.12d و مهر 80 (5.13b) توانست مسیر صفحه را در دوشکفت تنها با پنج تلاش در 2 جلسه صعود کند. خانم فائزه سلیمانی متولد 1362 از همدان ، متأهل ، فارغ التحصیل رشته ریاضی ، از سال 79 ...

خانم فائزه سلیمانی پس از صعود مسیر آلن(5.12cd) و مسیر ماشااله(5.12d). نعمت 5.13a دردوشکفت کرمانشاه و مسیر های فریدون 5.12d و مهر 80 (5.13b) توانست مسیر صفحه را در دوشکفت تنها با پنج تلاش در 2 جلسه صعود کند. خانم فائزه سلیمانی متولد 1362 از همدان ، متأهل ، فارغ التحصیل رشته ریاضی ، از سال 79 شروع به سنگنوردی نموده و از سال 85 در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرده از سال 85 در کلیه مسابقات سنگنوردی حائز رتبه های گوناگون در در رشته سرطناب و بلدرینگ گردیده.

از دیگر افتخارات این بانوی سنگنوردی :

سال 85 (مشهد) : مسابقات قهرمانی بزرگسالان ، مقام اول رشته سرطناب

 

سال 86 (کرمان) : جام فجر ، مقام سوم رشته سرطناب

 

سال 86 : المپیاد ایرانیان ، تنکابن ، مقام دوم رشته سرطناب

 

سال 86 : بندرعباس ، جام فجر ، مقام سوم رشته سرطناب

 

سال 87 : همدان ، جام فجر ، مقام سوم رشته بولدر

 

سال 88 : پلور ، مسابقات قهرمانی کشوری ، مقام دوم سرطناب

 

سال 89 : اهواز ، جام فجر ، مقام دوم رشته سرطناب

 

سال 90 : پلور ، مسابقات قهرمانی کشوری ، مقام سوم رشته سرطناب

 

در سال 86 به جام جهانی در کشور چین اعزام شد و در رشته سرطناب رتبه بیست و پنجم را کسب کرد و تیم ایران در مجموع به مقام چهارم رسید. در خصوص تمرینانتش می گوید در پارکینگ منزل دیواره ای دارد و به اتفاق همسرش به تمرین می پردازد ، هفته ای یک جلسه 3 ساعته روی دیواره منزل تمرین می کند و 3 جلسه سه ساعت نیزدر باشگاه تمرین می کند و علاوه بر آن هر هفته یک جلسه نیز در طبیعت تمرین می کند ، در خصوص بدنسازی می گوید در هر جلسه نیم ساعت اول را با وزنه تمرین می کند و بعد بارفیکس می زند، بدنسازی او بیشتر با وزنه است ، فائزه علاوه بر سنگنوردی به دوچرخه سواری و یوگا نیز مشغول است و توصیه وی به همه سنگنوردان انجام تمرینات یوگا است . مشوق وی در سنگنوردی خواهر او فرزانه بوده که او نیز سنگنورد است و کار خود را از 17 سالگی شروع کرده ، در حال حاضر نیز همسر او مشوق وی می باشد .

 

منبع خبر:پایگاه اطلاعاتی سنگنوردان ایرانی.

http://www.iranclimbing.com/?Ip=1322

 

[ شنبه ۱۳٩٠/۱۱/۸ ] [ ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه