کوهستان

استفان هاوکینگ...

استفان هاوکینگ' مشهورترین و برجسته ترین فیزیکدان و اخترشناس معاصر ، زنان را بزرگترین و پیچیده ترین راز کائنات معرفی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، هاوکینگ در پاسخ به سئوال مجله 'نیوساینتیست' در مورد پیچیده ترین مساله در کائنات گفت: زنها پیچیده ترین و کامل ترین راز خلقت هستند.

هاوکینگ که به زودی هفتاد سالگی خود را جشن می گیرد از 21 سالگی از هر گونه تحرک عاجز شد؛ نه می تواند بنشیند، نه برخیزد، نه راه برود و حتی قادر نیست دست و پای خود را تکان بدهد و یا بدنش را خم و راست کند. از همه بدتر توانایی سخن گفتن را نیز ندازد. زیرا عضلات صوتی او که عامل اصلی تشکیل و ابراز کلماتند مثل 99 درصد بقیه عضلات حرکتی بدنش در حالت فلج کامل قرار دارند. مشتی پوست و استخوان است روی یک صندلی چرخدار که فقط قلب و ریه هایش و دستگاه های حیاتی بدنش کار می کنند و به ویژه مغزش فعال است و مغز خارق العاده ای که دمی از جستجو و پژوهش و رهگشایی به سوی معماها و نا شناخته ها باز نمی ماند.


هاوکینگ پرآوازه ترین دانشمند دهه آخر قرن بیستم است در دانشگاه معروف کمبریج همان کرسی استادی را در اختیار داشت که بیش از دو قرن پیش زمانی به اسحق نیوتن کاشف قانون جاذبه تعلق داشت.

همچنین وی را انیشتین دوم لقب داده اند زیرا می کوشد تئوری معروف نسبیت را تکامل بخشد و از تلفیق آن با تئوری های کوانتومی فرمول واحد جدیدی ارائه دهد که توجیه کننده تمامی تحولات جهان هستی از ذرات ریز اتمی تا کهکشان های عظیم باشد.

 

بر گرفته از سایت:نوشته های همایون رقابی   http://hrstories.persianblog.ir/post/4259/

 

 

استیون ویلیام هاوکینگ (به انگلیسی: Stephen William Hawking) (زاده ۸ ژانویه ۱۹۴۲) یک فیزیکدان نظری و کیهان‌شناس بریتانیایی است که کارهای علمی اش سابقه‌ای بیش از چهل سال دارد. کتاب‌ها و همایش‌هایش او را به یک چهرهٔ محبوب تبدیل کرده است. در حال حاضر، او عضو جامعهٔ سلطنتی هنر، یک عضو ثابت جامعهٔ اسقفان دانشمند و در سال ۲۰۰۹ میلادی دریافت کننده‌ مدال آزادی ریاست جمهوری امریکا است.

 

هاوکینگ برای سی سال پرفسور لوکازیون ریاضیات در دانشگاه کمبریج بود، از سال ۱۹۷۹ میلادی تا یکم اکتبر ۲۰۰۹. او به خاطر کاری‌های که در زمینهٔ کیهان‌شناسی و جاذبه کوانتوم انجام داده است، به ویژه در زمینهٔ سیاه چاله شناخته شده است. او همچنین موفقیتی در کار کردن بر روی موضوعات مشهور به ویژه با بیان کردن نظریه‌های خودش کسب کرد، علاوه بر همه این‌ها کتاب او تاریخچه کوتاه زمان که با رکوردی ۲۳۷ هفته‌ای به عنوان پرفروش‌ترین کتاب در بریتانیا باقی ماند باعث شهرتش شد.

 

هاوکینگ مبتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک است، وضعیتی که پس از سال‌ها، پیشرفت بیماری در بدنش او را به صورت یک فلج کامل درآورده است

منبع:ویکی‌پدیا

[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/۱٠/٢٠ ] [ ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه