کوهستان

سلام استاد پر عاطفه و مهربان و دلسوز, با دیدن بست جدید شما

اشگها  از چشمانم جاریست و این کلمات را تایپ می کنم. کوه مظهر سر بلندی و کانون توجه و شناخت به معرفت الهی است.اگه خداوند را دوست دارم و از مهر و بخشایش و فیض دمادم او نفس در سینه دارم. از خواست و عنایت اوست . اگر به شما عشق می ورزم و از تمامی رنگها و تعلقات بیگانه ام. همه از الطاف اوست. از دیدن تصویر شما و پدر پیر و بزرگمنشتان و توصیه های آکنده از ضمیر روشن و معرفت والای ایشان سخت متاثر شدم و سیل اشگهای شوق بر گونه هایم جاری شد.آری پدر و مادر این دو گوهر بی بدیل جهان امکان که پس از پروردگار صاحب و خدای ما هستند.و انسان که در عالم نسیان و غفلت بعضا و گاها انان را به فراموشی می سپارد. و چه تلخ است. این تغافل و نسیان.

روح و روانش شاد.آن پدر با فضیلت.و خداوند شما استاد فرهیخته ی فرزانه را برای جامعه ی ورزشی ایران زمین پایدار و حفظ نماید.  


 پند پدر

در سال 1369 از صعود زمستانی و بین المللی آرارات در قالب اولین تیم ملی کوهنوردی بعد از انقلاب بر می گشتم.

پدرم همچون دیگر عزیزان و همنوردان همشهری و همچنین بزرگوارانی از کنگاور به پیشواز آمده بودند.همه را قدردان و شرمنده مرامشان شدم،ولی در مقابل پدر-هم او که به من درس سلامت و معرفت آموخت- تاب نیاوردم و همچون بچه ای خود را در آغوش پر مهرش انداختم و اشک از چشمانم جاری شد و خودم را کمترین دیدم،خاک پایش را توتیای چشمان سوخته ام کردم و با دندان شکسته بر دستان زحمتکشش بوسه زدم.

او همیشه می گفت"پسرم کوه و کوهنوردی را دوست داری؟!فبها!برو!من ممانعت نمی کنم و اگر اتفاقی برایت پیش بیاید می پذیرم!ولی مراقب باش مبادا کسی از همراهانت بلایی سرش بیاید:

((مواظب همراهانت باش))

این جمله هنوز آویزه گوشم است و همیشه سعی می کنم خط شکن و سرطناب باشم و خودم را به خطر بیندازم تا اگر اتفاق و مشکلی پیش آمد به من صدمه برسد نه هم طناب و همراهان،هرچند که قوی تر و مجرب تر هم باشند.شکر خدا در طول این سالها فعالیت،برای عزیزانی که با هم به کوه رفته ایم مسئله ای پیش نیامده و آرزو دارم که هیچگاه برای کوهنوردان اتفاق ناگواری پیش نیاید و همگی به سلامت برنامه اجرا کنند و صدقه سر آنها بنده هم به نسبت شرایط سنی و بضاعت فنی به ورزش مورد علاقه ام در جوار دیگر کوهنوردان بپردازم.

انشاا...

برگرفته : از وبلاگ کوه و کوهنوردی استاد عیوضی

http://bagher-eivazi.blogfa.com/post-207.aspx 

 

[ پنجشنبه ۱۳٩٠/۱٠/۱٥ ] [ ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه