کوهستان

  به نقل: از سایت هیئت کوهنوردی استان همدان 

http://www.hamedanclimb.ir/index.php?pid=3&newsid=360

معرفی کتاب
   

بر فراز قله های الوند

از آلمابلاغ تا کلاه قاضی

    تالیف وگرد آوری: مهندس محمد حمیدی - جواد حمیدی

نویسنده: اکبر چلوئیان - تاریخ: جمعه 8 بهمن 1389 - نظرات(0)

معرفی کتاب  

بر فراز قله های الوند

از آلمابلاغ تا کلاه قاضی

    تالیف وگرد آوری: مهندس محمد حمیدی - جواد حمیدی

هر که را افزون خبر جانش فزون.         مولانا

فرهنگ، آداب، سنن و توسعه یافتگی هر قوم و ملتی مبتنی بر خط و آثار مکتوب است. بی شک غنا واعتلاء در هر زمینه موجب تاثیر متقابل خواهد شد. حال اگر دورنمای پیشرفت کوهنوردی نوین را در شش دهه گذشته بنگریم، قطعاً اذعان خواهیم نمود که در تلألو رشحه قلم اندیشمندان، محقٌقان و ژرف اندیشان کوهنوردی کشورمان ره سپرده ایم  و مرهون آنها هستیم. کتاب حاضر گنجینه ای گرانبها و موجز در شناسایی و معرفی رشته کوه الوند است که به طرز شایسته ای توسط مولٌفین گرانقدر آقایان محمد حمیدی و جواد حمیدی نگاشته شده و در سال 1376 در موسسه انتشارات مفتون همدانی به تیراژ 3000 هزار نسخه به زیور طبع آراسته و منتشر گردیده است .

از دیگر آثار ارزشمند و ستودنی برادران حمیدی کتاب بر فراز قله های اشتران کوه میباشد که چاپ اول آن در سال 1381 انتشار یافته است و فعلاً هر دو نسخه نایاب است. اینک جامعه کوهنوردی ما که طی بیش از یک دهه گذشته در زمینه هیمالیانوردی نیز گامهای استواری را برداشته است، با داشتن جوانان مستعد و با نشاط نیازمند به دانستن و دسترسی به کتب مرجع است. اکنون به پاس زحمات بیگران مولفین و تقدیر و سپاس بی حد از فعالیتهای فرهنگی وعلمی آن عزیزان و ارج نهادن به آن تلاشهای صادقانه، ضمن اظهار ارادت و تشکٌر، لزوم تجدید چاپ عناوین گذشته مطرح بوده و هست . و هر گونه حمایت مادی و معنوی در این زمینه را وظیفه این هیئت و سایر نهادها چون سازمان تربیٌت بدنی و فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران ودانشگاهها میداند .

 

[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/۳/۱٠ ] [ ٧:۱٤ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه