کوهستان

اگر بی دست و پایی ادعا نکند که تمایل دارد در رشته دو مارتن قهرمان جهان شود. متعجٌب خواهم شد .خواستن توانستن است.و آنچه در ذهن هر انسان متبادر میشود و می گذرد,قطعاً تحقق خواهد یافت.پس چرا یاس! چرا سکون!؟ و ناامیدی؟فکر ما به مثابه پنچره ایست,که از درون آن هر چه را در افق ذهن و در دور دستها ببینیم تحقق یافتنی و قابل دسترسی است.وجه تمایز انسان موحد با سایرین, عشق امید تلاش و صبر و شگیبایی است.پس چون هستی می توانی.

اوسکار پیستوریوس، دونده آفریقایی که از دو پا معلول است، توانست در بازیهای قهرمانی جهان در کره جنوبی، در رقابت با بهترین دوندگان سالم جهان به مقام سوم دست یابد.

 


به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از شینهوا، اوسکار پیستوریوس، با پاهایی نیمه طبیعی و نیمه مصنوعی توانست، در بازیهای قهرمانی جهان در شهر "دایگو " کره جنوبی شرکت کند و در کنار بهترین دونده‌های سالم جهان به رقابت پردازد.

 اوسکار پیستوریوس، که این روزها به نام «تنها دونده‌ی بدون پای زمین» شناخته می شود، 25 ساله و اهل شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی است. وی در 11 ماهگی به دلیل یک بیماری مادرزادی دوپایش را ازدست داد.

پیستوریوس، شاید تنها عضو جامعه‌ی بشری در طول المپیک باشد که داعیه‌دار رقابت با ورزشکاران سالم و بدون عیب و نقص است.

پیستوریوس، با یک پای مصنوعی ساخته شده از فیبر کربن که تیغه مانند و دارای قابل ارتجاع (معروف به چیتا) است، می‌دود.

او روز گذشته در گروه پنجم دور مقدماتی 400 متر در دایگو دوید و با زمان 45 ثانیه و 39 صدم ثانیه در گروه خود سوم شد و به صورت مستقیم به نیمه نهایی رسید. 

او هم اکنون سمبل تلاش و مقاومت برای رسیدن به اهداف و خواسته در میان ورزشکاران معلول است.

منبع خبر:برنا http://www.bornanews.ir/Pages/News-73425.aspx

[ یکشنبه ۱۳٩٠/٦/٢٠ ] [ ۸:٢٥ ‎ق.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه