کوهستان
[ چهارشنبه ۱۳٩۳/۸/٢۸ ] [ ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

 چرا به دفتر عشق ای خدای لوح و قلم       بغیر حیرت و حسرت نمی زنی رقمی

به عشق کوش که تا در دل تو ره نکند      نه ماجرای وجودی نه وحشتِ عدمی

فرصتها اندک و محدویتها بسیار است!ما تصور می کنیم کیتی به ما مجال خواهد داد؛ و کارهای بجا مانده را تجدید خواهیم کرد. این خیالی عبث و بیهود است.ذره ذره فرصتها را باید غنیمت شمرد و از لحظات حیات که سرمایه جاوید است بهرمند گردید


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳٩۳/۸/٢٦ ] [ ٥:٢۱ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

حوزه ورود کوهنوردان به طبیعت و کوهستان محدودیت نمی شناسد.شهرها ؛ روستاها؛ مزارع باغها جنگلها و دریاها و رودها و دره و دشت ها و کوهها همه در عرصه دید و کامهای آنهاست.همۀ دگرگونیها و تغییرات را با چشم دل می بینند و می دانند.کوهنوردان به مثابه دیدبان ؛ هر گونه فعل و انفعال مکانیکی و زیست محیطی را با چشمان نافذ و تیز بین خود می بینند.اما چون در بخشهای اجرایی مسئولیت مستقیمی ندارند , اقدام بازدارنده و موثری جر آگاهی بخشی نمی توانند داشته باشند..و در قبال دستکاری و تخریبهای کوهستان جز اطلاع رسانی و ابراز تاسف و انزجار کار دیگری از آنها ساخته نیست!

گر چه دانی که نشود تو بگوی     بر رسولان نیست جز بلاغ

بخشی از جاده کشی غیر اصولی که ابدا بدان نیاز نبود جهت احداث پناهگاه در کرکسین.که موجب فرسایش شدید خاک گردیده و موجب تسهیل حضور شکارچیان در منطقه شده.


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩۳/۸/٢٤ ] [ ٢:۳٦ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

انجمن کوهنوردان ایران  علاوه بر  اعتلای کوهنوردی  با حمایتهای  پویا از برنامه های کوهنوردی و همچنین بخشهای متنوع آموزشی در بخش فرهنگی نیز فعالیتهای ارزنده ای را ارائه نموده است. از اینرو سهم بزرگی در ایجاد زمینه های مردمی با فراهم آوردن بنیانهای اجتماعی در کوهنوردی کشور ایجاد نموده ؛ و باعت توسعه و تحکیم یگانگی کوهنوردان گردیده.

از اینرو با ذکر این مقدمه هم اینک نیز در شهر همدان موجد بر پایی نمایشگاهی از عکسهایی از کوهستانهای ایران تحت مدیریت و زحمات بی شائبه ای دوست عزیز و کوهیار ارجمند بهرام ذوالفقاری در حال آماده شدن است.

( افتتاحیه نمایشگاه عکس تندیس خیال با آثار ارزنده ای از هنرمند عکاس اسماعیل کشتکار را  بر پا نموده است.محل برگزاری افتتاحیه تالار فجر واقع در میدان آرامگاه بوعلی سینا.قرار ما ساعت 3.5 الی 4.5 روز شنبه 24آبانماه و محل برگزاری نمایشگاه سالن عکس شهرداری در آرامگاه بوعلی بشت شهرداری همدان؛؛ بازدید از نمایشگاه تا 29 آبانماه صبح ها از 9تا 12 و بعداز ظهرها از 15 تا 18 ... ادامه خواهد یافت) در این نمایشگاه تندیسی از زنده یاد روانشاد استاد محمود اجل رونمایی خواهد شد. 

 

 

[ پنجشنبه ۱۳٩۳/۸/٢٢ ] [ ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

گو شمع میارید در این جمع که امشب     در مجلس ما ماه رخ دوست تمام است.

                          تصاویری از قزل ارسلان, پنجشنبه شب و آدینه هفته گذشته.

ببار ای بارون ببار
با دلُم گریه کن، خون ببار 
در شبای تیره چون زلف یار
بهر لیلی چو مجنون ببار        ای بارون

دلا خون شو خون ببار 
بر کوه و دشت و هامون ببار 
دلا خون شو خون ببار 
بر کوه و دشت و هامون ببار


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩۳/۸/۱٧ ] [ ٦:٥۸ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
 

هر که با نام حسین لب از لبانش باز شد

بر دلش مهری فتاد و عاشقی آغاز شد

 

ذکر " یا عباس" چون با قلب او دمساز شد

جان به کف شد در ره او یک شبه سرباز شد

 

با خدای عاشقی هرکس ز دل همراز شد

عاشقی کرد و میان عاشقان ممتاز شد

 

سهم هفتاد و دو گل سوی خدا پرواز شد

تا ابد شور حسینی در جهان یک راز شد...

بر گرفته از وبلاگ وزین, دلنوشته های تک ستاره سروده ای بسیار زیبا در رثای حسین ع از سرکار خانم زهره نساجیان.زهــــــــــــــره نساجیان

 

[ شنبه ۱۳٩۳/۸/۱٧ ] [ ٩:٤٥ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

مردی از انصار بخدمت حضرت آمد که حاجتی بخواهد؛حضرت به او فرمودند.:

ای برادر ! آبروی خود را !  نگاهدار وهیچگاه با گفتن حاجت , آبروی خویش را بر باد مده و هر گاه حاجتی داری نامه ای بنویس وحاجت خود را بر زبان میاور.
آن مرد نامه ای به آن حضرت نوشت بدین مضمون: ای ابا عبدالله فلانکس پانصد دینار از من طلب دارد و اینک خواستار پول خویش است ودر اینکار سخت پا فشاری و اصرار میکند. تمنا دارم باو بفرمائید که چندی مرا مهلت دهد تا گشایشی در کارم حاصل شود و هنگام تمکن طلبش را بپردازم.
حضرت سید الشهدا علیه سلام تا نامۀ آنمرد را خواندند. داخل منزل شدند و با کیسه ای که در آن هزاردینار پول بود از خانه خارج گردیدند و به او فرمودند:

ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩۳/۸/۱۳ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

زنهار کاری مکن که نیاز به پوزش طلبی داشته باشد.

مرد با ایمان نه کار ناروا می کند و نه معذرت میطلبد؛ ولی منافق هر روز بد می کند و عذر میخواهد!
[ دوشنبه ۱۳٩۳/۸/۱٢ ] [ ۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

 

[ یکشنبه ۱۳٩۳/۸/۱۱ ] [ ٦:۳٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
ای خلیل اینجا شرار و دود نیست        جز که سحر و خدعه نمرود نیست
چون  خلیل  حق  اگر   فرزانه ای          آتش  آب  تست  و  تو   پروانه ای
جان پروانه    همی   دارد ندا               کای  دریغا   صد   هزارم  پر  بدی
تا همی سوزید ز آتش  بی امان         کوری   چشم   و  دل    نامحرمان

نمایی از جبهه شمال شرقی کرکسین زیبا.

در بیان آنک لطف حق را همه کس داند و قهر حق را همه کس داند و همه از قهر حق گریزانند و به لطف حق در آویزان اما حق تعالی قهرها را در لطف پنهان کرد و لطفها را در قهر پنهان کرد نعل باژگونه و تلبیس و مکرالله بود تا اهل تمیز و ینظر به نور الله از حالی بینان و ظاهربینان جدا شوند کی لیبلوکم ایکم احسن عملا


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۳٩۳/۸/۸ ] [ ٥:٢۳ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

صنعت مکن که هر که محبت نه راست باخت      عشقش به روی دل در معنی فراز کرد

فردا    که  پیشگاه    حقیقت    شود    پدید          شرمنده رهروی که عمل بر مجاز کرد 

 جانپناه قزل ارسلان که از شهریور سال 1385 از سوی گروه تولیدی متحد همدان ,برای استفاده عموم کوهنوردان مهیا شده, ایمنی و امکان و قابلیت ویژه ای را جهت سهولت صعود زمستانی قزل  فراهم نموده؛جا دارد از تمامی افرادی که دراحداث این سازه مشارکت داشته اند تشکر و قدر دانی شود. و نیکوترین سپاسگزاری ؛حفظ و نگهداری ,و درست استفاده کردن از آن است. و یقینا افرادی بیشتر ارزش آن را می دانند که اغلب بیشترین صعود را به این کوه زیبا و با شگوه دارند.و از جمله معدود اشخاصی که بخصوص در فصل زمستان برنامه های صعود متعددی را در این کوه را به اجرا می گذارد سعید جهان آرا است.

 و امسال نیز چون سال گذشته به همت  و مساعی ایشان  و دیگر دوستان همنورد ؛ 1-مسعود عسگری 2- جواد زارعی 3- سعید فیلابی 4- احمد مرتضایی؛ بطور خود جوش ؛ ترمیم و رنگ آمیزی و پاکسازی و انتقال و مفروش نمودن موکت داخل جانپناه در طی دو هفته گذشته با موفقیت انجام گردید.  

 


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩۳/۸/۳ ] [ ٥:٥٧ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه