کوهستان

یادی از شادوران حبیب فرخی و دو تن از همنوردانش.

شادروان حبیب فرخی از نادر ورزشکاران همدانی  استکه ؛ علاوه بر توان جسمی و روحی؛ خلق و منش پهلوانی و تواضع و فروتنی  کم نظیری داشت.دارای صورت و سیرتی آراسته و فوق العاده محجوب و با حیا بود, بنوعی که در صحنه مسابقات این مشی و مرام او در روند فعالیتهایش بخوبی نمایان می شد. در هنرستان چمران تحصیل می کرد.  و بدور از هر گونه خود نمایی  و تظاهر  با اخلاقی خوب و خوش  با همه روبر می شد و برخورد می کرد,  در مسابقات قهرمانی استان و کشوری در رشته کشتی, دارای عناوین متعددی بود. در زمان خدمت مقدس سربازی در مقابله با متجاوزین بعثی بشدت  مجروح گردید.روانشاد حبیب فرخی هر چند در زمان تمرینات کشتی جهت  افزایش آمادگی جسمانی  به کوهنوردی می پرداخت .اما در سالهای بعد ضمن اشتغال به خدمت در بانک ملی ,بعنوان مربی کشتی شاگردانی را نیز تحت آموزش خود داشت .

 همچنین علیرغم  مشغله کاری  و خانوادگی  با علاقه و اشتیاق فراوان در رشته کوهنوردی و سنکنوردی فعالیت گسترده ای را دنبال می کرد , و ضمن  ادامه کوهنوردی فنی  موفق گردید در دوره های اموزشی شرکت جوید و در نهایت توانست کارت مربیگری سنگنوردی فدراسیون را اخذ نماید و در گروه کوه نوردی به آموزش و فعالیت پرداخت .هر چند در سالهای عنفوان جوانی بر اثر سانحه ی  ریزش بهمن در کلاغ لانه از بین ما رفت و گل وجودش پرپر گشت اما هنوز یاد و خاطرش در دل و ذهن یاران و دوستانش ماندگار و محفوظ است.

آذر ماه سال  1376 یادآور ریزش بهمن کلاغ لانه  و فقدان سه تن از کوهنوردان خوب گروه کوهنوردی یاران؛ شادروانان حبیب فرخی تورج شیری و داوود رضایی است.

 یاد و خاطرشان گرامی باد.

 به  همین مناسبت  از سوی روابط عمومی محترم ,گروه کوه نوردی یاران با صدور اطلاعیه ای , از عموم کوهنوردان جهت شرکت در مراسم یادبودی که در روز جمعه یکم دی ماه سال جاری راس ساعت 7 صبح از محل گنجنامه جهت صعود به الوند برگزار خواهد گردید دعوت بعمل آمده است. 

http://gkyaran.blogfa.com/post-228.aspx

 

 

نویسنده : فروود : ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

گزارشی از صعود به کوه سرده ی شهر زیبای ملایر.

 کوه سرده و باز دید از شهر ملایر و دیدار با دوستان و همنوردان ملایری در معیت استاد عزیز و ارجمند جناب اقای احمد رادفر ازهمکاران و مربیان بزرگ و پیشکسوتان خوب ملایری  که در سالهای دور افتخار همراهی و صعود به قلل اشتران کوه و دماند را به همراه ایشان  داشته ام.

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ٢:٠۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش تصویری صعود به فرخ شاه زیبا.

کرمانشاه دیار خسروان؛ شهر دوستی و عشق و شور و نشاط  و گرمی و پیوندهای ناگسستنی عاطفی بر شده از دامن بیستون از عشق شیرین و فرهاد.

شهر معینی کرمانشاهی, شهرام ناظری و استاد کزازی.......

در آینه نگاه پر مهر استاد عیوضی و نواخت و توجه ایشان سعادت دیدارشان میسر,و توفیق مصاحبت و همراهی و زیارت و صعود به فرخشاه نصیبمان گردید در جمع اساتید و کوهیاران یر مهر و خونگرم و با صفا و کوهستانی متفاوت در هوایی مطبوع و دلپذیر.

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ٥:٥٦ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳٩۱/٩/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

زدودن خاطر پریشیها, در صعود به کوه زیبای پریشان قروه.

در گریز, از پلشتی ها و پریشانی  روزگار! و اجتناب از جدایی و افتراق  یاران و رهایی از کنج عزلت و پریشانی ؛ به دامان و سراپرده کوه رفتن؛ دقایق و لحظاتی را فارغ از روز مرگیها شدن, همراه و همگام با اساتید و بزرگان و پیشکسوتان و دوستان و رهروان همدل مهربان در هوایی پاک و روح بخش و فرح افزا گام نهادن بر پرنیان سپید زمستان و نظاره گر درخشش و تلالو  پرواز الماسهای فراز خط الراس که بر سر مشتاقان و زائران کوه می بارید.

 

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ٥:٥٤ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٠
Comments نظرات () لینک دائم

زنده یاد استاد محمود اجل .

تا لطف خداوندی او زیب جهات است            آراسته  از قدرت او کون و مکان است

کوه و کمر و جنگل و دریا و بیابان        یک گوشه ای از خلقت صد خلقت آن است.

شادروان مرحوم استاد محمود اجل  گر چه هیچ گاه تاهل اختیار نکرد. و همسر و فرزندی
نداشت. اما فرزندان بی شماری را که تربیت یافته راه و مسیر اویند به جامعه ی کوهنوردی ایران عرضه نمود.

من عاشق کوهم سخن از کوه سرایم     در مذهب ما کوه همی قبله ی جان است.

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ۱:٢٥ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩۱/٩/٩
Comments نظرات () لینک دائم

گزارشی از شاد روان محمود اجل ; شیر کوه .

شادروان استاد محمود اجل بی شک نخستین پایه گذار کوه نویسی به سبک و سیاقی

شیوا  و بیانی دلچسب با مضامینی دلنشین در گزارش گونه هایی مختصر و مفید  به معرفی کوهستان و برنامه های کوهنوردی می پردازد. 

 در جملاتی شیرین و خواندنی  از نحوه و چگونگی انجام برنامه های متنوع کوهنوردی در سراسر کشور ایران می پردازد. بخصوص در مورد معرقی  و شناسایی جاهای مختلف و روابط  مردمان و اشاره  به موارد انسانی به زیرکی و تیز بینی تابلویی را در برابر دیدگان خواننده ترسیم می کند.

بخشی از دست نوشته های بسیار ارزشمندی را که ملاحظه می فرمائید, از مجموعه گزارشهای  شادروان استاد محمود اجل است که در تمام دوران کوهنوردی پر بار خود در  تعامل و ارتباط با کوهستان جامعه و مردم و همنوردان و آموزش مسائل فنی؛ گزارش گونه هایی با قلم شیوا و بیانی رسا و دلنشین به ره پویان این عرصه هدیه نموده . و توسط دکتر حلیمی از کوهنوردان قدیمی همدان با امانت داری به اصل نگارش و متن نسخه اصلی نوشته های استاد اجل را با خطی خوش و زیبا  نگاشته و باز نویسی نموده و جهت استفاده عموم به اهتمام و مساعی انجمن کوهنوردان ایران که در راه اشاعه فرهنگ غنی و متعالی کوهنوردی ایران در طی چند ساله اخیر کامهای بلند و موثری را بر داشته و پیموده؛ این مجموعه دست نوشته های استاد در قالب یک سی دی تهیه و تکثیر یافته و در اختیار علاقمندان و مشتاقان قرار گرفته است.


 

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ٥:۳٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/٩/٧
Comments نظرات () لینک دائم

حسین محک خوبیها از بدیها و وجه تمایز خلوص از ناپاکیهاست.

ای گروه مومنان شادی کنید   همچو سرو و سوسن آزادی کنید.

حسین برکت و شادی و سرور و ایمان و نوید از رحمت الهی است.

حسین یگانه رادمردی که در برگ زرین تاریخ بشریت آزادی و حریت را چون خورشیدی فروزان برافروخت؛ و سیه رویان تیره دل .... که با  جایز شمردن ریختن خون پاکش ؛ با دریافت شصت هزار دینار توسط شریح قاضی . و خارجی نامیدن  وی و خاندان مطهرش ؛ رسوای ابدی شدند.  و مهر و دوستی جاودانه ای حسین در دل انسانهای جهان برای همیشه ریشه دوانید و خارج نمی گردد.

ای گــروه مومــــنان شـــــادی کنید    هــمچو سـرو و سوسن آزادی کنید

نویسنده : فروود : ۸:٤۳ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۳٩۱/٩/٤
Comments نظرات () لینک دائم

در گذشت همنورد فقید جواد موجود پناه.

برون از خوردن و خفتن جهانی هست انسان را

به  جانان  زندگانی  کن که  وصل  جاودان  دارد.

 باد پائیز ؛خزان برگ ریزان, با هر وزش خود هزاران برگ و بر خشگیده را از شاخسار درختان می زداید ,و در غریو سنگین کامهای خود بر بی اعتباری  جهان گذرا  نجوا می کند,اما ! کو ؟ گوش شنوا ؟که بجان نیوشد.تا قدر لحظات ناپایدار و خود و دوستان خویش را بدانیم. و عمر بر بیهوده سپری نسازیم.

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/۱
Comments نظرات () لینک دائم

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه