کوهستان

کرکسین و اسدآباد.

مشارکت عمومی مبتنی بر پیوند های مستحکم  عاطفی  یگانه شاخصه ی بارز  فرهنگ اجتماعی بالای  مردمان خوب اسدآباد است. که نمود و آثار مثبت اخلاقی  آن در فعالیتهای صمیمی و حرکتهای خود جوش ورزشی آنان متجلی  است. و  شایسته است مسئولین ذیربط از این غنای فرهنگی مستعد در جهت توسعه و تحکیم پایگاه های قهرمانی؛ با بهره مندی از استعدادی های نهفته و شناخت آنها جایگاه ورزشی استان را اعتلا بخشند.

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳٩۱/۸/٢٩
Comments نظرات () لینک دائم

استاد عیوضی و مسیر پدر.

 بدر نامی که در فرهنگ اجتماعی جهان بشریت شان و منزلت و جایگاهی بس والا و مقدس دارد. از بیان صفات بی شماری که  نام پدر ایجاب می کند و مبین آن است زبان و قلم ناتوان است.

 استاد محمد باقر عیوضی در تابش مهر و فروغ  سیمای سخاتمندش نگاهی عاشقانه و آگاهانه به مسائل انسانی و عالم کوه و  سنگنوردی داشته و دارد؛ و در دستانش چراغ و مشعلی فروزان از هدایت و حمایت و راهنمایی است.

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ٤:٢۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم

صعود به کرکسین با دوچرخه

دوچرخه سواری به ویژه کوهستان از مفرح ترین و مهیج ترین رشته های ورزشی است؛که با طبیعت و کوهستان عجین و مترادف است. و از عالیترین روشهای ارتقا آمادگی جسمانی است.که با موقعیت جغرافیایی شهرهای کشورمان مطابقت دارد.

روستای زیبا و سر سبر قاسم آباد در یازده کیلومتری اسد آباد واقع گردیده و دارای جاده اسفالته حدودا 5 کیلومتر و مابقی خاکی مسطح و خلوت و کم ترددی است که نسبتا شرایط خوبی دارد و برای دوچرخه سواری کوهستان امن و ایده آل است.

گر چه ایجاد و احداث طرح غیر اصولی جاده منتهی به گردنه که محل استقرار  بناهگاه تازه تاسیس . در تضاد با حفظ محیط زیست است.و ضرورتی در گشودن آن نبوده.اما در حال حاضر شرایط به گونه ای مناسب برای اجرای برنامه های دوچرخه گوهستان رقم خورده.

تصویر بالا موید حضور دوچرخه سوران مشتاق اسدآبادی در منطقه کرکسین است

 

 

 

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ۳:٤٤ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/۸/٢۱
Comments نظرات () لینک دائم

کسب عنوان نخست مسابفات بلدرینگ توسط خانم نگار ورشوچی.

پایگاه خبری فدراسیون: به گزارش رسیده؛ رقابت‌های سنگ‌نوردی باشگاه زنده یاد «داوودی» در بخش بانوان و در رشته‌ی «بولدرینگ» جمعه ۱۹ آبان ماه برگزار و چهره‌ی نفرات برتر این مسابقات مشخص شد.در این دوره از رقابت‌ها ۵۴ سنگ‌نورد از ۵ استانِ البرز، زنجان، تهران، همدان و یزد حضور داشتند و طی دو مرحله با هم به رقابت پرداختند و در نهایت نفرات برتر این مسابقات به این شرح اعلام شد:
مقام اول: نگار ورشوچی از همدان، مقام دوم: الناز رکابی از زنجان و مقام سوم: فرناز اسماعیل زاده از زنجان.هم‌چنین سارا منافی، معصمومه رجبعلی و زهرا رضایی؛ هر سه از تهران در رده‌ی چهارم تا ششم قرار گرفتند.
پی‌نوشت: با عرض تبریک و تهنیت به سرکار خانم نگار ورشوچی و آرزوی موفقیت روزافزون برایشان منبع خبر:کوه نوشت http://www.koohnevesht.blogfa.com/

 

نویسنده : فروود : ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳٩۱/۸/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم

ادامه تعدی به شاه الوند و ساحت مقدسش !!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟

 یکی بر سر شاخ و بن می برید.!!!!

کوه مهبط انبیا و یگانه معبد عشق ورزی و راز و نیاز پیامبران خدا گرچه به ظاهر جولانگاه سود ورزی و زر اندوزی مشتی دنیا طلب گردیده. و سکوت همگان و مماشات متولیان منفعت پیشه بر وخامت اوضاع افزوده. اما انتقام طبیعت سخت و دهشتبار است.

گر چه دانی که نشنود تو بگوی.

تخریب و تجاوز به طبیعت در جهان امروز حد و مرزی ندارد! و کسی را باز جستی نیست. گر چه تحذیر و هشدار مصلحان طبیعت دوست را هیاهیو نامیدند ! لیکن  انتقام طبیعت قهری و اجتناب ناپذیر است. و خرد و کلان و گناه کار و بی گناه از عقوبت آن مصون نخواهد بود. و عاقبت و سرنوشت زیانباران را دیدید و شنیدید.

کلام شیوا و موجز و عکسها و گزارشی کامل با بیان گرم علی بیات بیرامون تداوم دست اندازیهای  حریصانه به شاه الوند را می توانید در وبلاگ   دیار الوند مطالعه فرمائید.

 

نویسنده : فروود : ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۳٩۱/۸/۱٧
Comments نظرات () لینک دائم

حکایتی از گلستان سعدی.

درویشی را ضرورتی بیش آمد؛گلیمی از خانه ای یاری بدزدید.حاکم فرمود دستش ببرند. صاحب گلیم شفاعت کرد, که من او را بحل کردم. حاکم گفت:من بشفاعت تو حد شرع فرو نگذارم. گفت:راست فرمودی اما هر که از مال وقف بدزد؛ قطع یدش لازم نیاید؛ که (الفقیر لایملک ) هر چه درویشانراست وقف محتاجان است.

حاکم دست از وی بداشت و گفت:جهان بر تو تنگ آمده بود که دزدی نکردی ! الا از خانه چنین یاری. گفت:ای خداوند نشنیده ای؟ که گفته اند:خانه ی دوستان بروب و در دشمنان مکوب.

چون به سختی در بمانی تن بعجز اندر مده         دشمنان را پوست بر کن دوستان را پوستین

نویسنده : فروود : ٥:٢٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم

کوه بانوان نهاوندی بر فراز قزل ارسلان.

قزل ارسلان قلعه ای سخت داشت         که گردن به الوند بر می فراشت.

قزل ارسلان هر چند  در منظقه خط الراس الوند در جایگاه  نسبتا دور تری قرار  گرفته.اما صعود به آن  ارزش و لذت دیگری دارد.این کوه مخروطی استوار صخره ای, جایگاه ویژه ای در بین کوهنوردان داراست. و همه هفته حضور کوهنوردانی کم و بیش  در آن مشهود است.

ادامه مطلب
نویسنده : فروود : ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/۸/۱٤
Comments نظرات () لینک دائم

کلاه قاضی

 

تصویری از : چکاد کلاه قاضی دوازدهم آبان 1391

نویسنده : فروود : ۳:۳٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳٩۱/۸/۱۳
Comments نظرات () لینک دائم

گنجشگا

به خودت نیگا نکن مثل گل گلخونه‌ای
گلا دارن می‌‌سوزن، آب ندارن، هوا پسه
آب می‌خوان، حالا می‌خوان، فردا دیگه خیلی دیره
قصۀ بزک نمیر بهار میاد دیگه بسه . . .

گنجشکا دونه می‌خوان، ساچمه و باروت نمی‌خوان
بذارین به میل‌شان لای درختا بخونن.
گشنه ایمون نداره، یه روزی از جا در میره
خوبه اینو، همه سیرهای دنیا بدونن .


نویسنده : فروود : ۱:٢۸ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳٩۱/۸/۸
Comments نظرات () لینک دائم

صدای گامهای پائیز.

پائیز با گامهای سرد و غم افزای خود دیریست در راه است! و انگشت ندامت به دندان گزیدن! که چرا؟عمر به  سیه پنداری و بطالت و غفلت سپری شد؟خزان خیمه بگشود بر باغ و راغ. و درختان پر ثمر استوار ایستادند و ره توشه بر باد خزان سپردند و به انتظار بهاری دیگر بنشستند. و تو را که هیچ است بنیان بر کدامین ره ایستاده ای؟دیده بگشا ! قرصت شمار ! که در تحیر هستی پائیز ما را بهاری نیست.

نویسنده : فروود : ۱:۳٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٢
Comments نظرات () لینک دائم

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه