کوهستان

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را 
که به ماسوا فکندی همه سایه هما را

دل اگر خدا شناسی همه در رخ علی بین 
به علی شناختم من به خدا قسم خدا را

به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند 
چو علی گرفته باشد سر چشمه بقا را

مگر ای سحاب رحمت تو بباری ارنه دوزخ 
به شرار قهر سوزد همه جان ما سوا را

برو ای گدای مسکین در خانه علی زن 
که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را

به جز از علی که گوید به پسر که قاتل من 
چو اسیر توست اکنون به اسیر کن مدارا

به جز از علی که آرد پسری ابوالعجائب 
که علم کند به عالم شهدای کربلا را

چو به دوشت عهد بندد زمیان پاکبازان 
چو علی که می تواند که به سر برد وفا را

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت
متحیرم چه نامم شه ملک لا فتی را

به دو چشم خون فشانم هله ای نسیم رحمت
که زکوی او غباری به من آر توتیا را

به امید آنکه شاید برسد به خاک پایش 
چه پیام ها سپردم همه سوز دل صبا را

چو تویی قضای گردان به دعای مستمندان 
که زجان ما بگردان ره آفت قضا را

چه زنم چو نای هر دم ز نوای شوق او دم 
که لسان غیب خوش تر بنوازد این نوا را

همه شب در این امیدم که نسیم صبحگاهی
به پیام آشنایی بنوازد آشنا را

ز نوای مرغ یا حق بشنو که در دل شب 
غم دل به دوست گفتن چه خوش است شهریارا

 محمدحسین بهجت تبریزی- شهریار 

[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٦/۱ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

متاسفانه روز جمعه 28 مرداد ماه در دره گیوارستان شاهد زبانه های لهیب آتش بر چمنزارهای خشگ و گونه های مختلف گیاهی. به خصوص توده انبوه گونها که یگانه پوشش پوسته خاک و محافظ آن بوده و از سیلابها و جاری شدن تندآبهای سطحی و بروز فرسایش خاک جلو گیری و ممانعت می کنند.حوزه وسیعی در دره گیوارستان درسمت راست منتهی به میدان میشان طعمه این حریق ویرانگر شده بود. که اطفای آن خارج از عهده ما بود.

اکنون با استناد به شواهد گوناگون مبنی بر تخریب و آتش سوزی های بی دلیل و عمدی و  نا آگاهانه. لزوم توجه و تشگیل یگان های متولی حفظ و نگهداری کوهستان و طبیعت بیش از پیش به نظر میرسد.که با اهتمام مسئوولین ذیربط و تشگلهای مردم نهاد و طبیعت دوست با یک عزم ملی از ثروتهای طبیعی صیانت و پاسداری کنیم


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩٠/٥/٢٩ ] [ ۱:۱٧ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

دوستانی که همراه و همقدم با یاران قلم در صعود قلم به یخچال همدان بودند.یقیناً بخاطر دارند و اذعان خواهند نمود،همنوردانی که از اقصا نقاط کشور در این همایش با شگوه حضور داشتند،انسانهای شریف و بصیر و نگته سنجی هستند،و مسائل کوهنوردی را هر یک بنا به فراخور حال و اقتضای ذوق و سلیقه و دانش فنی و از زاویه دید خویش به ظرافت و زیبایی خاصی می نگرند و بیان می کنند.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳٩٠/٥/٢٦ ] [ ۳:٤۸ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

امسال اساتید و سروران و پیشکسوتانی و همچنین دوستان و همنوردانی به علم کوه صعود نمودند. و بنده به نوبه خود ضمن خبر رسانی. با درود به محضر شریف آن عزیزان . و ادای احترام. با عرض تبریگ. از درگاه پروردگار متعال تندرستی و کامیابی و موفقیت روز افزونشان را خواهانم.

استاد بزرگ و گرانقدر و ارجمند جناب آقای باقر عیوضی در بیستم امرداد ماه سال جاری از علم چال مسیر گرده ی آلمانها با زمان چهار ساعت و نیم. در سن شصت و یک سالگی موفق به صعود علم کوه شدند.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳٩٠/٥/٢٦ ] [ ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

طبیعت و کوهستان مجروح ایران زمین, دیگر تاب و تحمل این همه بیداد و دست اندازی و تخریب را ندارد!کوههای رفیع و استوار مهبط انبیاء ,و مخازن مایع حیات بخش گیتی, و مبادی سرچشمه های رودهای خروشان است.اگوسیستم حساس و آسیب پذیر آن که دیر زمانی است از هر گونه گزند, زخمی! و داغدار است. و باید در آینده نزدیگ شاهد وقوع رخداد های ناگوار و تلخی را,با بروز بلایای طبیعی و اللهی در صحنه زندگی و عرصه طبیعی باشیم.گوشهای ما به انذار فرهیختگانی نادر همچون جناب آقای دکتر بسگی و سایر عزیزان بی توجه و مسدود است. و متاسفانه دیگر ندای پیامبرگونه این دانشمند فرزانه را نیز از سیمای ایران دیر گاهی است نمیشنویم.قربانی کردن حیات وحش به منظور جذب توریست و چپاول ثروت ملی

بی نوشت:یک تصویر دلخراش از کشتن خرس قهوه ای در کجور نوشهر

 کشتار بی رحمانه ی خرس قهوه ای که یکی از گونه های در حال انقراض است در یکی از روستاهای بخش کجور شهرستان نوشهر؛ با توجه به تصویر انگار شکارچی قصد دارد که از گوشت خرس استفاده کند.تصویر ارسالی یکی از بینندگان تابناک

 

ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳٩٠/٥/٢٦ ] [ ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

یک شاخه گل دماغ پرور            از خرمنی از گیاه بهتر.

امروز سیمای مرکز همدان برنامه ای را پیرامون رشته شیمی دانشگاه بوعلی سینا پخش  نمود، و مطالبی را که آقای دکتر رامین قربانی ارفعی از اساتید گرانقدر آن دانشگاه بیان می فرمود موجب مباهات،و افتخار و غنای عزت ملی را در ذهن هر شنونده متبادر می نمود،

تصویرآقای مهدی نور محمدی(محمدی بارسا)در جلسه دیواره نوردان زمستان 1389


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩٠/٥/٢٢ ] [ ٩:۱٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

امروز جمعه به اتفاق دوستان آوانگارد برنامه صعود به کلاغ لانه را داشیم.آقای حسین محمدی در تخت نادر راه بازگشت را در پیش گرفت.


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩٠/٥/٢٢ ] [ ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

عاشق از تشویش دنیا و غم دین فارغ است
هر که از سر بگذرد از فکر بالین فارغ است
چرخ غارت پیشه را با بینوایان کار نیست
غنچه پژمرده از تاراج گلچین فارغ است
شور عشق تازه ای دارد مگر دل ؟ کاین چنین
خاطرم امروز از غمهای دیرین فارغ است
خسروان حسن را پاس فقیران نیست نیست
گر به تلخی جان دهد فرهاد شیرین فارغ است
هر نفس در باغ طبعم لاله ای روید, رهی
نغمه سنجان را دل از گلهای رنگین فارغ است

[ پنجشنبه ۱۳٩٠/٥/٢٠ ] [ ٩:۱٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

آقای محمد مقدم از مربیان و مدرسان محترم و گرانقدر فدراسیون کوهنوردی. و مدیر باشگاه کوهنوردی پویان همدان هستند.

مطالبی را اخیراً در وب سایت باشگاه پویان, در پستی تحت عنوان ساخت جاده قزوین ، الموت ، تنکابن  نگاشته و درج نموده اند. که خاطر شریف شما دوستان را در تاسی از مبحث صیانت از کوهستان که به پیشنهاد دوست ارجمند آقای فواد رصاپور در وبلاگ ماگما بدان تاکید و سفارش شده,معطوف می دارد.

 متاسفانه اخبار مندرجه حاکی از ادامه روند  طرح جاده کشی در داخل جنگل, به شیوه نادرستی است. که در آینده نیز ناگزیر شاهد رشد  وقوع دست اندازی و تخریب طبیعت جنگل ,در پی آز و حرص سیری ناپذیر مشتی سود جوی فرصت طلب باشیم.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱۳٩٠/٥/۱٩ ] [ ٥:٢٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

عابدی را حکایت کنند که شبی ده من طعام خوردی و تا سحر در نماز, ختم قرآن کردی.

صاحبدلی  بشنید و گفت: اگر نیم نان بخوردی و بخفتی از آن فاضلتر بودی.

اندرون از طعام خالی دار            تا در او نور معرفت بینی.

تهی از حکمتی به علت آن           که پری از طعام  تا بینی.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/۱۸ ] [ ٧:۱٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
 
یکشنبه ۱۶ امرداد ۱۳٩٠ :: ۸:۳۴ ‎ق.ظ ::  نویسنده : مسئول آمار و فناوری اطلاعات
 

 

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان گفت: شورای فرهنگی و اجتماعی زنان طبق سیاست‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی حرکت می‌کند و در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عدم استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر تأکید شده است.

کبری خزعلی در‌خصوص اینکه آیا موضوع استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر به منظور بررسی در دستور کار شورای فرهنگی و اجتماعی زنان قرار دارد یا خیر، اظهار داشت: استفاده یا عدم استفاده زنان از دوچرخه در سطح شهر جزء شرح وظایف ما نیست بلکه باید تقاضای این موضوع از سوی سازمان پیشنهاد دهنده، به شورای فرهنگی و اجتماعی زنان برسد تا پس از بررسی نظرات اعضا را دریافت کنیم و در این رابطه اعلام نظر کنیم.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/۱۸ ] [ ٢:۱٧ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

داد حسنت به تو تعلیم خود آرایی را      زیب اندام تو کرد اینهمه زیبایی را

هم مگر فتنه ی چشم تو بخواباند باز     در تماشای تو آشوب تماشایی را

کرد سودای سر زلف  تو دیوانه  مرا      چه نهی سربسراین آدم سودایی را.

قزل ارسلان کوه مخروطی اغواگری ایستکه با زیبایی مسحور کننده خویش از هر سو به گونه ای نمایان است.و با جاذبه های گوناگون و متلون در برابر دیدگان مشتاقان, با قامتی سخت استوار و رفیع آنها را به آغوش خویش فرا می خواند.


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩٠/٥/۱٥ ] [ ٥:٤٤ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

استاد محمد باقر عیوضی از پیشگسوتان بزرگ کوهنوردی ایران است.که دارای خلق و منش مخصوص بخود.و  همتی بلند و روحی لطیف و فکر و زبانی نقاد و بیانی متین و شیرین دارد.که با لحنی آگنده از صراحت و گاه آمیخته با نوعی مزاح و طنز مکنونات قلبی خویش را بیان می نماید. و هنگام تدریس در کلاسهای کارآموزی بدین شیوه و اسلوب روحی تازه در جان کارآموزان دمیده. و سختی کار تعلیم  و تعلم را سرشار از جذبه عشق به فراگیری می نماید. و لحظات آموزش با شادی و انبساط توام بوده, بگونه ای که ساعتهای متوالی و متمادی, به دقایق و لحظاتی مبدل میشود. و این عشق به آموزش و تدریس . بر گرفته از روشهای نوین فنون تدریس.گویی ذاتی و در فطرت نهان اوست که خداوند در وجودش به ودیعه نهاده است.

علیرغم گذشت سالها از پرداختن به سنگنوردی و کوهنوردی حرفه ای. هنوز آن گرمی و عشق و اشتیاق دیرین در فعالیتها و برنامه هایش پدیدار و آشکار است. به گونه ای که در یکی از گلاسهای مربیگری در یاسوج علیرغم متراکم بودن زمان کار و تدریس ایشان در هنگام ظهر و صرف ناهار و استراحت که تمامی بچه ها از کوهستان به محل اردوگاه منتقل میشدند به اتفاق یکی از مربیان که در امر تدریس کمک ایشان بود در محل و منطقه می ماند .و ادامه مسیری را که آغاز کرده بود. در دل صخرها با نصب رول ها به پایان برد.  بدون کمترین استراحت. اما همچنان با انگیزه و انرزی و شور و نشاط وصف ناپذیر, موجب تشویق و تداوم کار تمامی دوستان در کلاس گردید. که بنده و سایرین هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.

استاد علاوه بر اشتغال به کوهنوردی و تدریس. از بیانی رسا و قلمی شیوا برخوردار است.و مضامین و مقالاتی بیرامون معظلات کوهنوردی نگاشته و عرضه نموده است. که بعضا در نشریاتی, منجمله فصلنامه کوه درج و منتشر گردیده است. بنده یکی از آنها را  تحت عنوان از ماست که برماست به نقل از سایت,بر فراز کوهستان و آسمان تقدیم شما دوستان می نمایم.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۳٩٠/٥/۱۳ ] [ ٩:٠٥ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

پس از گذشت بیست سال از وقوع حادثه غم بار و ناگوار علم کوه، و ریزش و اصابت سنگ در پای دیواره،در ابتدای مسیر صعود،که موجب در گذشت نابهنگام جوان رشید و مصمم ،مملو از عشق و محبت , که هنوز صفای یاد و خاطرش را گرد فراموشی و ملال فرا نگرفته، و دلها از گرمی یادش متاثر، و زبانها به ذکر صفاتش مترنم است.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/۱۱ ] [ ۸:٥٢ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

 

این دهان بستی دهانی بازشد               تا خورند لقمه های راز شد

لب فروبند از طعام و از شراب               سوی خان آسمانی کن شتاب

گرتو این انبان ز نان خالی کنی                  پر ز گوهرهای اجلالی کنی

شرط جان از شیر شیطان بازکن                 بعد از آنش با ملک انبازکن 

چند خوردی چرب و شیرین از طعام           امتحان کن چند روزی در صیام

چند گشتی خواب را شبها اسیر              یک شبی بیدار شو دولت بگیر

                                              
                                 مولوی

[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/۱۱ ] [ ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

برادر ارجمند و عزیز آقای عسگری در وبلاگ فاتحان خورشید پستی جدید تحت عنوان:

نگاشته و درج فرموده اند. امید است دوستان ملاحظه فرمایند. 

البته ما به وظیفه خود ذکر نابسامانیها و بازداری از تخریب محیط زیست و پاسداری و صیانت از کوهستان لحظه ای درنگ نخواهیم کرد.اما رسالت و وظیفه قانونی هیئت کوهنوردی و ادرات کل تربیت بدنی و حفظ محیط زیست غیر قابل انکار و تردید ناپذیر است. و پایداری گروههای و باشگاهها کوهنوردی بر مواضع زیست محیطی و استیفای حقوق کوهنوردان و صیانت از کوهستان از هر گونه تخریب تعدی.

از زمان پی کنی و احداث پناهگاه میدان میشان توسط کوهنوردان همدانی در حدود 47 سال می گذرد.


ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳٩٠/٥/۱٠ ] [ ٢:۱٦ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
 

اگر بیش از دو ساعت در روز از رایانه استفاده می کنید، احتمال دارد که به «سندرم بینایی رایانه ای» مبتلا باشید.

دکتر جنیفر آشتون پژوهشگر و متخصص کانادایی در این باره گفت: سندرم بینایی رایانه ای یا«CVS» شامل علائمی است که در پی استفاده طولانی مدت از رایانه و ابزار الکترونیکی دستی، iphoneها و ipodforها در طول روز و به طور مکرر بروز می کنند.

به گزارش شبکه خبری سی بی اس نیوز، مهمترین علائم این سندرم عبارت از خستگی چشم، خشکی و تحریک پذیری چشم، خستگی عمومی بدن و سردردهای مکرر هستند.


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩٠/٥/۸ ] [ ۱:٢٤ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

آری می باید رفت

نه جای درنگ است.

برخیز و بشتاب

پرنده در غوغاست

 دیرگاهییست

 شبانگاه است

زین ظلمت شب

برخیز و بگریز

در بیگران ها

در بی نشان ها

از عوعو سگ

وز جغد شبگیر.

و ز کرکس پیر

وین ناشگیبان.

بر هرزه پویند

آمال خود را

از هر که جویند

نانی و آبی

مشتی و رندی

دام فریبی

 در دام مانده

اسرار خود را

بر هر که خوانده

وامانده از خود

بیگانه از خود

تسلیم هر کس

تسلیم هر جا

آخر تبه شد

ما را ز اینها

سرمایه و سر

سرهای بی سر

بی اعتباری !

 بی آبرویی!!

سهل است و آسان

در پیش ایشان.

 

[ چهارشنبه ۱۳٩٠/٥/٥ ] [ ۸:٠٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
مراسم استقبال از بانوی سنگنورد همدانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی استان همدان : مسابقات جهانی سنگنوردی در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی ترانتینوی ایتالیا برگزار شد.


که نگار ورشوچی بانوی سنگنورد همدانی در گروه خود با دو تاپ مسیر در رده بیست و دوم ایستاد. وی از حیث نتیجه در میان آسیایی ها؛ پس از دو سنگ نورد کره ای و یک قزاقستانی در رده ی چهارم قرار گرفت
ورشوچی ظهر امروز در میان اسقبال پرشور علاقمندان به این رشته ورشی و معاونین اداره کل به همدان بازگشت.
منبع خبر:اداره کل تربیت بدنی استان همدان.
 سایت هیئت کوهنوردی استان همدان تا این لحظه هیچ خبری را در این باره منعکس نکرده است.و احتمالا استقبال جامعه ورزشی ,در خفا و دور از دید هر کسی بوده. اینهم یه طرزشه! خدا عالمه.
به مانند مراسم با شگوه بدرقه تیم کوهنوردی اعزامی به کورژنفسکایا.
[ چهارشنبه ۱۳٩٠/٥/٥ ] [ ٧:٤۳ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

ما دل سپرده ایم نه سر سپرده !!!!!

هنوز اشگ ماتم و تاثر و حسرت در دیدگان جاری., و اندوه ماتم بر دلهای روشن صاحبدلان مستولی., و ابرهای خونبار مرثیه ای جانگداز از سوک فراق بزرگ بانوی کوهستان ایران زمین, لیلای اسفندیاری در غرش و غریو بر بلندای آسمان ایران متجلی.

 فرصت شمار صحبت گز این دو راهه منزل  

چون بگذریم دیگر نتوان بهم رسیدن.

هنوز فراغ بالی دست نداده تا در مورد شادروان محمد خدایاری مطالبی را بنگارم. و خویشتن را در این زمینه مدیون میدانم.

باشد تا با دل و روح و حال مناسب , در شرایطی مطلوب بدان بپردازم.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/٤ ] [ ٦:۳۸ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

یکشنبه, جولای ۱۰, ۲۰۱۱  بیراهه در دیار الوند

الوند - عکس از ویکی مدیا

بیراهه در دیار الوند

پس از استعفای بحث انگیز حمید رضا اولنج کوهنورد نامی و پرافتخار همدانی از پست ریاست هیئت کوهنوردی استان و سرگردانی کوهنوردان این استان، سرانجام اداره کل تربیت بدنی اقدام به معرفی سرپرست جدیدی برای هیئت کوهنوردی نمود.

ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/٤ ] [ ٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران:
 
سد گتوند در هفته جاری آبگیری می شود
هم اکنون دو واحد نیروگاهی آن به پیشرفت 100 درصدی رسیده است که در صورت ارتفاع گرفتن آب مخزن آماده راه اندازی بوده و دو واحد دیگر نیز تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد.
ایلنا:مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت:سد گتوند علیا بعنوان بلندترین سد خاکی کشور به ارتفاع 182 متر در هفته جاری اولین مرحله آبگیری خود را تجربه خواهد کرد.به گزارش خبرنگار ایلنا،محمد رضازاده امروز در جمع خبرنگاران با از آبگیری سد گتوند در هفته جاری خبرداد و افزود: این سد در کنار خود، 2 هزار مگاوات نیروگاه نیز خواهد داشت.

ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/٤ ] [ ۱:۱۳ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

دختران و پسران سنگ‌نورد ایران راهی سنگاپور شدند 

پایگاه خبری فدراسیون:‌تیم های ملی سنگ‌نوردی نوجوانان و جوانان کشورمان جهت شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا؛ ساعت 22:55 دیشب از طریق فرودگاه امام (ره) عازم سنگاپور شدند. 

برای تنها  قهرمان (نهاوندی ) محجوب و صبور و با اخلاق از استانمان, آقای احمد رضا سلگی, و سایر قهرمانان اعضای تیم ملی کشورمان از درگاه خداوند بیروزی و توفیق روز افزون آرزومندیم.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱۳٩٠/٥/٤ ] [ ٩:۳٧ ‎ق.ظ ] [ فروود ]

قریب چهل روز از آغاز انتصاب هیئت جدید کوهنوردی,(برای مدت سه ماه) توسط مدیر کل محترم تربیت بدنی استان همدان جناب آقای سید عبدی افتخاری نمی گذرد. و علیرغم مشگلات عدیده مبتلابه, شاهد رخدادادهای  غیر منتظره شتابزده ای در عرصه کوهنوردی شهرمان هستیم,که بی درنگ هر ذهن و فکری را مشوب و به خیال و اوهام می اندازد.,که چه اتفاقی رخ داده ؟آیا تمامی معضلات حل شده! اعتبارات مالی تامین گردیده؟ و رایحه هوای مساعد وزیدن گرفته؟ شرایط مستعد صعود است!خدا را شکر و سپاس. پس چرا تعجیل و شتاب؟اهداف را معین کنید!.برنامه را تبیین و روشن نماید! تا ضریب هر سهو و خطا صفر گردد. بگذریم... از ابتدای جلوس هیئت منتصب.سایت اینترنتی آن نسبت به درج تعداد10پست خبری سعی و اهتمام  داشته. که قابل رویت است.


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۳٩٠/٥/٢ ] [ ٦:٤٠ ‎ب.ظ ] [ فروود ]

ای نسیم پر عطر کوهساران,کو؟لیلای ما؟
ای ستیغ استوار قله ها,وه چه شد لیلای ما؟
از شمیم سرخ لاله های خون چکان قله ها
بازبرسید:کو نشان از یارما؟وه چه شد شهلای ما؟


ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳٩٠/٥/۱ ] [ ٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ فروود ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من که باشم که بر آن خاطر عاطر گذرم لطف ها می کنی ای خاک درت تاج سرم ای نسیم سحری بندگی من برسان گو فراموش مکن وقت دعای سحرم
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
پيوندهای روزانه